Nippoku

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» parteneriat
Scris de DarkPoint Sam Dec 19, 2009 10:41 am

» Rosario+Vampire
Scris de DarK Dum Oct 04, 2009 1:32 am

» salut
Scris de mira-chan Joi Sept 10, 2009 12:35 pm

» A really noobish GFX
Scris de Plastic Doll Dum Iul 12, 2009 1:22 pm

» Ce faci in acest moment
Scris de Plastic Doll Vin Iul 10, 2009 4:54 pm

» Personaje insuportabile
Scris de lazy.muffin Joi Iul 09, 2009 11:51 am

» Nyello there Nippoku!
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 12:01 pm

» THE "WE HATE BOB!" FC
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 10:33 am

» DarK's n00bish GFX ^^
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 9:14 am

» Silver is here ^o^
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 8:59 am

» hello every one
Scris de Odis Joi Iul 02, 2009 9:20 pm

» Goodbye
Scris de Schwarzschild Mier Iun 24, 2009 3:10 pm

» Link-uri utile
Scris de Silver.Chaos Mar Iun 23, 2009 10:47 pm

» Artisti romani
Scris de Plastic Doll Lun Iun 22, 2009 5:08 pm

» Staff
Scris de Odis Dum Iun 21, 2009 5:38 pm

Top postatori

DarK (1698)
Nana Bar_leftNana BarNana Bar_right 
Schwarzschild (1469)
Nana Bar_leftNana BarNana Bar_right 
-xXxdeath_tearsxXx- (814)
Nana Bar_leftNana BarNana Bar_right 
Sharly (691)
Nana Bar_leftNana BarNana Bar_right 
Manouche (673)
Nana Bar_leftNana BarNana Bar_right 
RuKia (540)
Nana Bar_leftNana BarNana Bar_right 
Odis (537)
Nana Bar_leftNana BarNana Bar_right 
AkAShA (498)
Nana Bar_leftNana BarNana Bar_right 
Plastic Doll (411)
Nana Bar_leftNana BarNana Bar_right 
Akihara (327)
Nana Bar_leftNana BarNana Bar_right 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

5 participan?i

    Nana

    Akihara
    Akihara
    #1PSC winner
    #1PSC winner


    feminin Numarul mesajelor : 327
    Varsta : 29
    Location : in a nightmare
    In this moment : broken inside
    Data de inscriere : 04/07/2008

    Icon Nana

    Mesaj Scris de Akihara Sam Iul 19, 2008 7:36 pm

    cred ca ati auzit de el..eu l-am vazut vara trecuta si mi-a lasat o impresie buna la inceput.are o poveste interesanta, grafica e originala, coloana sonora foarte buna, demo se bazeaza cam mult pe tema love si..well..nu sunt o fana a scenelor ecchi care apar foarte des.asta e ceea ce ma enerveaza deobicei la un anime, dar macar s-a meritat sa-l vad pana la urma.e unul dintre cele mai interesante anime-uri pe care le-am vazut si imi place ca e bazat si pe muzica.
    -xXxdeath_tearsxXx-
    -xXxdeath_tearsxXx-
    Death Whisper


    feminin Numarul mesajelor : 814
    Varsta : 29
    Location : somewhere in my dreams
    Data de inscriere : 03/07/2008

    Icon Re: Nana

    Mesaj Scris de -xXxdeath_tearsxXx- Mar Iul 22, 2008 1:03 pm

    God ador anime-ul nu stiu dc trebuie pus la alte anime-uri.. but nvm
    Imi palce cum e grafica si povestea.. din pacate povestea nu se poate intampla in viata reala ,imi place de rockerita Nana si o detest pe Hachi.Imi place si de Ren .. din pacate nu am vazut prea multe episoade dar am citit manga , deci imi place animie-ul si punct !!
    Sharly
    Sharly
    Dandelion


    feminin Numarul mesajelor : 691
    Data de inscriere : 01/07/2008

    Icon Re: Nana

    Mesaj Scris de Sharly Sam Oct 25, 2008 6:58 pm

    La Nana am ajuns sa ma uit datorita discutiilor de pe unele forumuri, deasemeni m-a atras foarte mult si grafica neobisnuita a acestui animeu.Inca din primul episod a reusit sa ma impresioneze.
    Actiunea nu este deloc previzibila, lucru care m-a facut sa indragesc acest animeu/manga enorm de mult. Niciodata nu am stiut la ce sa ma astept in unele momente si atunci cand aveam unele banuieli s-a dovedit ca actiunea a luat o intorsatura extrem de neasteptata^^

    Deasemeni coloana sonora este una de exceptie (dupa parerea mea)
    Melodiile Olivie Lufkin sunt unele foarte frumoase si astfel am devenit o mare fana a ei ^_^
    Nu mi-a placut faptul ca animeul s-a terminat asa brusc si de aceea m-am apucat si de manga. Si nu doar din acest motiv, ci si din cauza ca eram extrem de curioasa sa aflu ce se intampla in continuare.
    In mare Nana mi se pare un animeu(manga) foarte reusit cu o poveste foarte impresionanta, ce pune in evidenta viata persoanelor de diferite categorii sociale intr-un mod foarte realist XD
    DarK
    DarK
    ~ T0x!c WaSt3 ~


    masculin Numarul mesajelor : 1698
    Varsta : 33
    Location : The Zone
    Data de inscriere : 04/08/2008

    Icon Re: Nana

    Mesaj Scris de DarK Dum Dec 14, 2008 11:49 am

    Ok , am terminat si eu Nana ( ce a aparut pana acum din anime ) chiar aseara ... ce pot sa zic , este un anime de exceptie :)

    Imi place atat partea dramatica cat si cea mai amuzanta a sa , grafica iar stilul in care sunt desenate personajele il face sa iasa in evidenta .

    Are si foarte multe momente WTF-ish , dar si momente de relaxare si amuzament ( nu uit ever when Hachi got her nickname *rolls of chair laughing* )

    Meh , nu prea am multe de zis , este un anime impresionant ( si vreau si restul XD ) si m-a determinat sa ma apuc si de manga ... so , for those of you who haven't seen it yet , go watch it ! You won't regret XD
    Schwarzschild
    Schwarzschild
    . d e a t h m a t e .


    feminin Numarul mesajelor : 1469
    Varsta : 30
    Location : Summer Memories
    In this moment : Raping a j-rocker
    Data de inscriere : 02/07/2008

    Icon Re: Nana

    Mesaj Scris de Schwarzschild Dum Apr 05, 2009 7:20 pm

    Oky, pot zice ca eu sunt obsedata de Nana <3
    Geez tot zic ca citesc si manga-ul si nu mai incep o data z.z'
    Ma rog, acum voi vorbi putin despre anime.
    In urma cu ceva timp toata lumea vorbea de Nana, numai asta vedeam peste tot, iar mie de obicei nu imi plac anime-urile foarte populare asa ca nu m-am uitat la el. Luna trecuta parca, nu aveam la ce sa ma uit si am zis ca totusi sa vad si anime-ul asta.
    Acum sincer imi pare rau ca nu m-am uitat mai devreme. Incepusem sa ma uit seara, pentru ca aveam insomnii si am stat toata noaptea treaza atunci. Am vazut vreo 30 de episoade lol, pe urma inca 11. Cand mi-au ramas numai 6 de vazut m-am lasat lol. Nu mai aveam chef de anime-uri si bla bla. Anyway le-am vazut si ultimele 6, dar abia saptamana trecuta.
    Pot zice ca anime-ul asta imi place foarte mult. Grafica mi-a placut mult si a fost chiar foarte buna dupa parerea mea. Ador opening-urile si ending-urile, Anna si Olivia bwhaha @_@' Dar nu chestiile astea m-au atras la anime, ci povestea si personajele.
    Aproape toata personajele mi-au placut. Preferata mea insa ramane Nana Osaki, dar aproape la fel de mult imi place si Hachi. De ce imi plac asa de mult? Pentru simplul fapt ca ma regasesc in ele, uneori sunt ca Nana, alteori sunt ca si Hachi...
    Totusi Nana e personajul meu preferat pentru ca mi-a placut mult mai mult personalitatea ei. Mi-a placut felul in care povestea ea, replicile ei, felul in care actiona. Pur si simplu o ador.
    Alte doua personaje care imi plac mult sunt Shin si Reira. Nu, nu imi place Shin doar pentru ca si eu sunt Shin z.z'' Oricum, Shin e foarte kawaii ^^ Avand in vedere si varsta lui lol, si felul cum aproape mereu e vesel... Aw si el e tot scorpion bwhaha XD Reira mi-a placut mult desi nu apare nu stiu cat de mult in anime, dar mi-a placut personalitatea ei.
    Un alt personaj care mi-a placut mult, poate chiar mai mult decat Shin, este Nobu. Pur si simplu il ador pe tipul asta <3 Se pare ca si in anime-uri am ceva cu chitaristii sau bassistii lol. Nobu e asa de sepsy @.@', dar nu asta e motivul principal pentru care imi place, ci felul in care gandeste.
    Cred ca singurul personaj care nu il suport este Takumi. Cand a aparut prima data pur si simplu l-am urat, apoi l-am urat si mai mult pentru ce i-a facut lui Hachi.. si bietul Nobu T_T Pe urma a inceput sa se schimbe, dar mie tot nu imi place deloc.
    In rest mi-au placut mult si Ren si Yasu XD dar nu asa de mult ca si cei care i-am mentionat mai sus, de aia nu am prea multe de spus despre ei.
    Daca ar fi sa dau o nota anime-ului cu siguranta as da 10, pentru ca nu pot mai mult.

    Continut sponsorizat


    Icon Re: Nana

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Lun Mai 20, 2024 10:31 pm