Nippoku

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» parteneriat
Scris de DarkPoint Sam Dec 19, 2009 10:41 am

» Rosario+Vampire
Scris de DarK Dum Oct 04, 2009 1:32 am

» salut
Scris de mira-chan Joi Sept 10, 2009 12:35 pm

» A really noobish GFX
Scris de Plastic Doll Dum Iul 12, 2009 1:22 pm

» Ce faci in acest moment
Scris de Plastic Doll Vin Iul 10, 2009 4:54 pm

» Personaje insuportabile
Scris de lazy.muffin Joi Iul 09, 2009 11:51 am

» Nyello there Nippoku!
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 12:01 pm

» THE "WE HATE BOB!" FC
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 10:33 am

» DarK's n00bish GFX ^^
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 9:14 am

» Silver is here ^o^
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 8:59 am

» hello every one
Scris de Odis Joi Iul 02, 2009 9:20 pm

» Goodbye
Scris de Schwarzschild Mier Iun 24, 2009 3:10 pm

» Link-uri utile
Scris de Silver.Chaos Mar Iun 23, 2009 10:47 pm

» Artisti romani
Scris de Plastic Doll Lun Iun 22, 2009 5:08 pm

» Staff
Scris de Odis Dum Iun 21, 2009 5:38 pm

Top postatori

DarK (1698)
Kamikaze Kaitou Jeanne Bar_leftKamikaze Kaitou Jeanne BarKamikaze Kaitou Jeanne Bar_right 
Schwarzschild (1469)
Kamikaze Kaitou Jeanne Bar_leftKamikaze Kaitou Jeanne BarKamikaze Kaitou Jeanne Bar_right 
-xXxdeath_tearsxXx- (814)
Kamikaze Kaitou Jeanne Bar_leftKamikaze Kaitou Jeanne BarKamikaze Kaitou Jeanne Bar_right 
Sharly (691)
Kamikaze Kaitou Jeanne Bar_leftKamikaze Kaitou Jeanne BarKamikaze Kaitou Jeanne Bar_right 
Manouche (673)
Kamikaze Kaitou Jeanne Bar_leftKamikaze Kaitou Jeanne BarKamikaze Kaitou Jeanne Bar_right 
RuKia (540)
Kamikaze Kaitou Jeanne Bar_leftKamikaze Kaitou Jeanne BarKamikaze Kaitou Jeanne Bar_right 
Odis (537)
Kamikaze Kaitou Jeanne Bar_leftKamikaze Kaitou Jeanne BarKamikaze Kaitou Jeanne Bar_right 
AkAShA (498)
Kamikaze Kaitou Jeanne Bar_leftKamikaze Kaitou Jeanne BarKamikaze Kaitou Jeanne Bar_right 
Plastic Doll (411)
Kamikaze Kaitou Jeanne Bar_leftKamikaze Kaitou Jeanne BarKamikaze Kaitou Jeanne Bar_right 
Akihara (327)
Kamikaze Kaitou Jeanne Bar_leftKamikaze Kaitou Jeanne BarKamikaze Kaitou Jeanne Bar_right 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

3 participan?i

    Kamikaze Kaitou Jeanne

    Akihara
    Akihara
    #1PSC winner
    #1PSC winner


    feminin Numarul mesajelor : 327
    Varsta : 29
    Location : in a nightmare
    In this moment : broken inside
    Data de inscriere : 04/07/2008

    Icon Kamikaze Kaitou Jeanne

    Mesaj Scris de Akihara Dum Aug 03, 2008 6:09 pm

    nu stiu cat l-ati vazut, but...
    mie mi-a placut mult.povestea e foarte interesanta si putin trista, grafica e buna, coloana sonora e super, iar personajele sunt toate bine conturate.nu m-am plictisit deloc cat timp l-am urmarit.deveneam din ce in ce mai interesata de el cu fiecare episod, iar sfarsitul a fost pe masura asteptarilor.
    Sadic_Soul
    Sadic_Soul
    Advanced


    feminin Numarul mesajelor : 115
    Data de inscriere : 19/09/2008

    Icon Re: Kamikaze Kaitou Jeanne

    Mesaj Scris de Sadic_Soul Vin Sept 26, 2008 7:59 am

    Kamikaze Kaitou Jeanne(Kaitō, Magical Girl, Romance)
    Animeul a aparut in 1999si s-a terminat in 2000.Nu va speriati ca este asa ,,batran"deoarece grafica este chiar frumoasa.Cel putin mie mi-a placut.
    Era soundtrack-uri frumoase.
    Poveste este interesanta,,O fata Maron Kusakabe(16 ani) este vizitate de un inger,,Finn",care ii da o sarcina,sa inchida raul.Ingerul i-a spus ca va venit un baiat care incerca so impiedice sa faca asta,iar acela va fi trimis de iad.(mai tarziu Maron isi da seama ca Trimisul Iadulului,nu era cel rau si ciar Finn care a fost vrajita)Maron capata puteri,deoarece devine reincarnarea Jeanne D'Arc ,iar ea vaneaza demoni acre se ascund in opere de arta.

    Maron and Miyako(o colega de clasa,prietene buna,este fiica detentivului) se indragostesc de un nou coleg Chiaki,care este de fapt Trimisul idului(Kaitō Sindbad)
    Chiaki prima data se preface ca o place pe Maron ca se sa apropie putin de ea,el stia cine este si trebuia s-o opreasca.
    Pana la urma Chiaki se indragosteste de Maron,insa acesta este confuza si nu stie cum sa-i raspunda la avansuri.
    In cele din urma cei doi se indragostesc,dar cand Maron afla ca Chiaki este Sondband,ea crede ca Chiaki se preface doar ca s-o opreasca,iar lucru asta o raneste cumpit.
    Era un anime superb si il recomand tuturor iubitorilor de anime.
    Plastic Doll
    Plastic Doll
    Lost in the black


    feminin Numarul mesajelor : 411
    Varsta : 29
    Location : In the Plastic World O_O'
    Data de inscriere : 02/07/2008

    Icon Re: Kamikaze Kaitou Jeanne

    Mesaj Scris de Plastic Doll Dum Oct 12, 2008 1:11 am

    Ei bine, cred ca am vazut 1-2 episoade din acest anime Oo" si asta a fost cam acum 2 ani cand am devenit fana anime ^^ am auzit de el si am vrut sa-l vad. Din cate imi aduc aminte este un anime foarte dragut,cu o idee originala X.X' , dar dupa parerea mea, Grafica nu este foarte buna, in rest Op-urile si End-urile [coloana sonora],imi plac foarte mult. Oricum din cate stiu anime-ul este destul de vechi so nu pot sa ma astept la o grafica extraordinara >_>" .

    Continut sponsorizat


    Icon Re: Kamikaze Kaitou Jeanne

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Lun Mai 20, 2024 11:29 pm