Nippoku

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» parteneriat
Scris de DarkPoint Sam Dec 19, 2009 10:41 am

» Rosario+Vampire
Scris de DarK Dum Oct 04, 2009 1:32 am

» salut
Scris de mira-chan Joi Sept 10, 2009 12:35 pm

» A really noobish GFX
Scris de Plastic Doll Dum Iul 12, 2009 1:22 pm

» Ce faci in acest moment
Scris de Plastic Doll Vin Iul 10, 2009 4:54 pm

» Personaje insuportabile
Scris de lazy.muffin Joi Iul 09, 2009 11:51 am

» Nyello there Nippoku!
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 12:01 pm

» THE "WE HATE BOB!" FC
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 10:33 am

» DarK's n00bish GFX ^^
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 9:14 am

» Silver is here ^o^
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 8:59 am

» hello every one
Scris de Odis Joi Iul 02, 2009 9:20 pm

» Goodbye
Scris de Schwarzschild Mier Iun 24, 2009 3:10 pm

» Link-uri utile
Scris de Silver.Chaos Mar Iun 23, 2009 10:47 pm

» Artisti romani
Scris de Plastic Doll Lun Iun 22, 2009 5:08 pm

» Staff
Scris de Odis Dum Iun 21, 2009 5:38 pm

Top postatori

DarK (1698)
Rozen Maiden Bar_leftRozen Maiden BarRozen Maiden Bar_right 
Schwarzschild (1469)
Rozen Maiden Bar_leftRozen Maiden BarRozen Maiden Bar_right 
-xXxdeath_tearsxXx- (814)
Rozen Maiden Bar_leftRozen Maiden BarRozen Maiden Bar_right 
Sharly (691)
Rozen Maiden Bar_leftRozen Maiden BarRozen Maiden Bar_right 
Manouche (673)
Rozen Maiden Bar_leftRozen Maiden BarRozen Maiden Bar_right 
RuKia (540)
Rozen Maiden Bar_leftRozen Maiden BarRozen Maiden Bar_right 
Odis (537)
Rozen Maiden Bar_leftRozen Maiden BarRozen Maiden Bar_right 
AkAShA (498)
Rozen Maiden Bar_leftRozen Maiden BarRozen Maiden Bar_right 
Plastic Doll (411)
Rozen Maiden Bar_leftRozen Maiden BarRozen Maiden Bar_right 
Akihara (327)
Rozen Maiden Bar_leftRozen Maiden BarRozen Maiden Bar_right 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

+2
-MarBell-
Akihara
6 participan?i

    Rozen Maiden

    Akihara
    Akihara
    #1PSC winner
    #1PSC winner


    feminin Numarul mesajelor : 327
    Varsta : 29
    Location : in a nightmare
    In this moment : broken inside
    Data de inscriere : 04/07/2008

    Icon Rozen Maiden

    Mesaj Scris de Akihara Dum Aug 03, 2008 6:17 pm

    what do you think?
    eu mi-am facut o parere buna despre acest anime.are multa actiune, o poveste originala si captivanta, coloana sonora e minunata, iar grafica e foarte reusita.imi plac majoritatea personajelor, in special Suigintou.un lucru care ma deranjeaza e faptul ca e putin legat de germania, iar eu nu sunt deloc o fana a acestei tari din cauza orei de germana..
    -MarBell-
    -MarBell-
    Advanced


    feminin Numarul mesajelor : 136
    Varsta : 31
    Location : Stich ins Glück
    In this moment : On&on Escape The Fate *.*
    Data de inscriere : 05/07/2008

    Icon Re: Rozen Maiden

    Mesaj Scris de -MarBell- Mar Aug 05, 2008 11:34 am

    Rozen Maiden a fost primul anime care l-am vizonat in vacanta asta ^__^ :]]
    Well...RM este un anime original,povestea aceasta nu am mai vazut-o abordata prin alte anime-uri,personaje sunt destule si fiecare are personalitatea ei.Uhm...la inceput Shinku m-a enervat O.O...but pe parcurs a trecut.Hina a fost personajul meu preferat,era foarteee kawaaa *.*.
    Grafica a fost excelenta,coloana sonora de asemenea,mai ales faptul ca op & end erau cantate de Ali Project.
    Ruzuki
    Ruzuki
    Obscure light


    feminin Numarul mesajelor : 294
    Varsta : 30
    Location : Lost in Paradise
    Data de inscriere : 31/08/2008

    Icon Re: Rozen Maiden

    Mesaj Scris de Ruzuki Lun Sept 01, 2008 1:18 pm

    rozen maiden e un anime pe kre l-am terminat de curand. ideea in sine e unica cele 8 papusi sunt toate frumoase desi kirakishou ( the true 7th doll of rozen maiden) nu apare e practic prototipul lui barasuishou care e numai o copie jalnica. preferata mea e suigintou. ea tine cel mai mult la tatal lor. altcv ce as mai vrea sa adaug este k shinkuu a fost f rea cu suigin tou knd a numit-o junk. i mean is not her fault for not being a complete doll <_>
    Aki-chan
    Aki-chan
    Numb


    Numarul mesajelor : 28
    Data de inscriere : 02/07/2008

    Icon Re: Rozen Maiden

    Mesaj Scris de Aki-chan Dum Sept 07, 2008 4:23 pm

    Rozen Maiden este unul dintre anime-urile mele preferate . Are intradevar o poveste captivanta , coloana sonora foarte buna , erau super bine desenate...ce mai! Un anime de nota 10 . L-as mai viziona inca o data cu placere.
    Schwarzschild
    Schwarzschild
    . d e a t h m a t e .


    feminin Numarul mesajelor : 1469
    Varsta : 30
    Location : Summer Memories
    In this moment : Raping a j-rocker
    Data de inscriere : 02/07/2008

    Icon Re: Rozen Maiden

    Mesaj Scris de Schwarzschild Joi Ian 22, 2009 3:51 pm

    Anime-ul acesta l-am vazut prima data vara trecuta, mereu am vrut sa-l vad dar nu am avut timp.
    Pot spune ca m-a impresionat foarte mult si ca pana si acum mai e in topul anime-urilor mele preferate xD inca printre primele 5 O.O Mi-a placut totul la el, de la poveste pana la grafica. La grafica chiar nu am ce comenta, coloana sonora e absolut geniala <3 Ali Project FTW xD
    Povestea m-a impresionat in mod deosebit, nu doar ca mi s-a parut originala xD Tot acel joc pentru a deveni Alice <3 desi jocul ala parea ciudat z.z si cum a zis si Helga, m-am bucurat cand am aflat ca nu e singura cale de a ajunge Alice. Au fost episoade la care am plans si simteam ca vroiam sa ma implic in poveste x.x;
    Buh o_o' so mie mi-au placut toate papusile XD
    ~ Shinku : yeah ea e preferata mea x.x desi nimeni nu o prea place pentru ce i-a facut lui Suigintou o_o' and because she called her junk x.x' But mie imi place mult de ea O_O' E foarte kawaii si imi place ca e tot timpul calma ^_^
    ~ Hina Ichigo : O_O' poate uneori e enervanta si e prea copilaroasa x.x' dar e asa de kawaii tot timpul o.o' unyu XD
    ~ Suigin Tou : mda x_x' la inceput nu mi-a prea placut pentru ca mi se parea enervanta o_o' dar imi placea cum arata inainte sa vad anime-ul x.x Anyway dupa ce am vazut si Rozen Maiden Ouvertüre mi-a parut rau de ea TT_TT
    ~ Barasuishou : Buh o.o' e asa de kawaii si mi-a parut rau de ea cand s-a facut praf x_x' desi a omorat-o O_O' wtf? omorat ? =_=' ma rog O_O' a facut-o pe Shinku fara viata lol o_o'
    Spoiler:
    ~ Jun : o_O' uhm da mie mi-a placut de el pentru caracterul ei si pentru ca a incercat sa faca ceva chiar daca stia ca nu poate face prea multe z.z daca ar fi si oamenii la fel x_x'
    Si uhm mai departe restul papusilor O_O' pentru ca fiecare are ceva special care imi place n_n''
    Oricum anime-ul asta e pur si simplu genial si chiar merita vizionat.
    Blacky
    Blacky
    Crucifixion of Faith


    feminin Numarul mesajelor : 298
    Varsta : 29
    Location : somewhere..in Zero's wardrobe*perv smile*
    Data de inscriere : 01/07/2008

    Icon Re: Rozen Maiden

    Mesaj Scris de Blacky Mar Feb 03, 2009 7:58 pm

    Yep ..e un anime foarte interesant si mie mi-a facut placere sa urmaresc episoadele
    Ce pot sa spun ..m-a cucerit din prima coloana sonora x.x~kawaii si mai ales grafica *PEACH-PIT FTW!* iar ideea chiar mi-a placut.
    Persoanjele care imi plac sunt:
    ~Hina Ichigo -dunno e atat de micuta si de simpatica ..lil pinku girl ^^'si mai este si faptul ca spune ~unyuu x.x' *stop cardiac*
    ~Shinku- man,e atat de amuzanta uneori,mai ales atunci cand ii da ordine lui
    jun si il loveste poti sa mori de ras :]]
    ~SuiGintou-intotdeauna mi-au placut persoanajele mai dark,care au un ras malefic ^__^ mai ales cel pe care il are Suigintou e atat de kawa
    ~Kirakishou-mi se pare destul de simatica ..pacat ca nu apare atat de mult im anime T.T

    Continut sponsorizat


    Icon Re: Rozen Maiden

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Mar Mai 21, 2024 12:04 am