Nippoku

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» parteneriat
Scris de DarkPoint Sam Dec 19, 2009 10:41 am

» Rosario+Vampire
Scris de DarK Dum Oct 04, 2009 1:32 am

» salut
Scris de mira-chan Joi Sept 10, 2009 12:35 pm

» A really noobish GFX
Scris de Plastic Doll Dum Iul 12, 2009 1:22 pm

» Ce faci in acest moment
Scris de Plastic Doll Vin Iul 10, 2009 4:54 pm

» Personaje insuportabile
Scris de lazy.muffin Joi Iul 09, 2009 11:51 am

» Nyello there Nippoku!
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 12:01 pm

» THE "WE HATE BOB!" FC
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 10:33 am

» DarK's n00bish GFX ^^
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 9:14 am

» Silver is here ^o^
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 8:59 am

» hello every one
Scris de Odis Joi Iul 02, 2009 9:20 pm

» Goodbye
Scris de Schwarzschild Mier Iun 24, 2009 3:10 pm

» Link-uri utile
Scris de Silver.Chaos Mar Iun 23, 2009 10:47 pm

» Artisti romani
Scris de Plastic Doll Lun Iun 22, 2009 5:08 pm

» Staff
Scris de Odis Dum Iun 21, 2009 5:38 pm

Top postatori

DarK (1698)
De ce va uitati la anime-uri? Bar_leftDe ce va uitati la anime-uri? BarDe ce va uitati la anime-uri? Bar_right 
Schwarzschild (1469)
De ce va uitati la anime-uri? Bar_leftDe ce va uitati la anime-uri? BarDe ce va uitati la anime-uri? Bar_right 
-xXxdeath_tearsxXx- (814)
De ce va uitati la anime-uri? Bar_leftDe ce va uitati la anime-uri? BarDe ce va uitati la anime-uri? Bar_right 
Sharly (691)
De ce va uitati la anime-uri? Bar_leftDe ce va uitati la anime-uri? BarDe ce va uitati la anime-uri? Bar_right 
Manouche (673)
De ce va uitati la anime-uri? Bar_leftDe ce va uitati la anime-uri? BarDe ce va uitati la anime-uri? Bar_right 
RuKia (540)
De ce va uitati la anime-uri? Bar_leftDe ce va uitati la anime-uri? BarDe ce va uitati la anime-uri? Bar_right 
Odis (537)
De ce va uitati la anime-uri? Bar_leftDe ce va uitati la anime-uri? BarDe ce va uitati la anime-uri? Bar_right 
AkAShA (498)
De ce va uitati la anime-uri? Bar_leftDe ce va uitati la anime-uri? BarDe ce va uitati la anime-uri? Bar_right 
Plastic Doll (411)
De ce va uitati la anime-uri? Bar_leftDe ce va uitati la anime-uri? BarDe ce va uitati la anime-uri? Bar_right 
Akihara (327)
De ce va uitati la anime-uri? Bar_leftDe ce va uitati la anime-uri? BarDe ce va uitati la anime-uri? Bar_right 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

3 participan?i

    De ce va uitati la anime-uri?

    Schwarzschild
    Schwarzschild
    . d e a t h m a t e .


    feminin Numarul mesajelor : 1469
    Varsta : 30
    Location : Summer Memories
    In this moment : Raping a j-rocker
    Data de inscriere : 02/07/2008

    Icon De ce va uitati la anime-uri?

    Mesaj Scris de Schwarzschild Sam Aug 30, 2008 9:11 pm

    Majoritatea anime-urilor au o poveste foarte complexa si in unele personaje sau sentimetele vreunui personaj poate ma regasesc si eu. Fiecare anime are o poveste mai diferita. Cand eram mica, ma uitam la anime-uri de gen Sailor Moon sau DB Z, si de atunci ma atrageau destul de mult, acum am inceput sa urmaresc anime-uri cu ceva mai multa logica si o poveste cand mai complexa sau mai aproape de realitate. Pur si simplu au ceva care ma atrag in mod special.
    Imi place mai mult sa ma uit la un anime, decat la un film sau un serial, pentru ca sunt mult mai complexe si in general sunt total diferite.
    Akihara
    Akihara
    #1PSC winner
    #1PSC winner


    feminin Numarul mesajelor : 327
    Varsta : 29
    Location : in a nightmare
    In this moment : broken inside
    Data de inscriere : 04/07/2008

    Icon Re: De ce va uitati la anime-uri?

    Mesaj Scris de Akihara Sam Sept 27, 2008 2:07 pm

    the same goes for me...chiar daca la inceput nu stiam ce sunt alea anime-uri si credeam ca sunt dor cartoon-uri...totusi pe atunci mereu cartoon-ul meu preferat a fost un anime si u greu imi trecea obsesia pentru el.dupa ce am aflat ce sunt anime-urile and all the stuff am devenit adicted.why?because they are intersting.sunt mult mai bine facute decat orice serial, film sau cartoon, sunt mult mai complexe si povestea fiecarui anime este facuta astfel incat sa fie macar un mic detaliu pe gustul tuturor.
    RuKia
    RuKia
    Funeral light


    feminin Numarul mesajelor : 540
    Varsta : 31
    Location : In your pants.
    Data de inscriere : 01/07/2008

    Icon Re: De ce va uitati la anime-uri?

    Mesaj Scris de RuKia Sam Sept 27, 2008 3:39 pm

    Ya both have some good points there. But I can't agree in legatura cu asta "anime-urile sunt mai bune ca orice film, serial".
    IMO, an anime isn't better than a movie, just different - in a good way.
    'cause let's face it! A movie, also, does have his own good points too. I mean nu poti spune ca anime-ul Ghost Stories e mai bun decat filmul Pulse =]]
    So yea. I see anime in a different light than I do with the movies, TV series, etc. but I also, still can set a value on non anime-related things.
    Why do I watch anime? Greu de spus. I just do, because I want to. And because I like them. I see anime as an entertainment thing-y. But se intampla ca un anime sa ma atraga nespus de mult si sa devin addicted to it ba chiar sa incep sa ma implic sufleteste, if you know what I mean, when it comes about it - asa s-a intamplat cu BLEACH in cazul meu.
    I just don't know how to say it. I lurve anime. I watch anime because I love it. Why? Heck if I know how to explain O_O , but I do. 'nuff said. XD

    Continut sponsorizat


    Icon Re: De ce va uitati la anime-uri?

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Lun Mai 20, 2024 9:36 pm