Nippoku

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» parteneriat
Scris de DarkPoint Sam Dec 19, 2009 10:41 am

» Rosario+Vampire
Scris de DarK Dum Oct 04, 2009 1:32 am

» salut
Scris de mira-chan Joi Sept 10, 2009 12:35 pm

» A really noobish GFX
Scris de Plastic Doll Dum Iul 12, 2009 1:22 pm

» Ce faci in acest moment
Scris de Plastic Doll Vin Iul 10, 2009 4:54 pm

» Personaje insuportabile
Scris de lazy.muffin Joi Iul 09, 2009 11:51 am

» Nyello there Nippoku!
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 12:01 pm

» THE "WE HATE BOB!" FC
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 10:33 am

» DarK's n00bish GFX ^^
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 9:14 am

» Silver is here ^o^
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 8:59 am

» hello every one
Scris de Odis Joi Iul 02, 2009 9:20 pm

» Goodbye
Scris de Schwarzschild Mier Iun 24, 2009 3:10 pm

» Link-uri utile
Scris de Silver.Chaos Mar Iun 23, 2009 10:47 pm

» Artisti romani
Scris de Plastic Doll Lun Iun 22, 2009 5:08 pm

» Staff
Scris de Odis Dum Iun 21, 2009 5:38 pm

Top postatori

DarK (1698)
Paradise Kiss Bar_leftParadise Kiss BarParadise Kiss Bar_right 
Schwarzschild (1469)
Paradise Kiss Bar_leftParadise Kiss BarParadise Kiss Bar_right 
-xXxdeath_tearsxXx- (814)
Paradise Kiss Bar_leftParadise Kiss BarParadise Kiss Bar_right 
Sharly (691)
Paradise Kiss Bar_leftParadise Kiss BarParadise Kiss Bar_right 
Manouche (673)
Paradise Kiss Bar_leftParadise Kiss BarParadise Kiss Bar_right 
RuKia (540)
Paradise Kiss Bar_leftParadise Kiss BarParadise Kiss Bar_right 
Odis (537)
Paradise Kiss Bar_leftParadise Kiss BarParadise Kiss Bar_right 
AkAShA (498)
Paradise Kiss Bar_leftParadise Kiss BarParadise Kiss Bar_right 
Plastic Doll (411)
Paradise Kiss Bar_leftParadise Kiss BarParadise Kiss Bar_right 
Akihara (327)
Paradise Kiss Bar_leftParadise Kiss BarParadise Kiss Bar_right 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

+4
-MarBell-
Blacky
RuKia
Sharly
8 participan?i

    Paradise Kiss

    Sharly
    Sharly
    Dandelion


    feminin Numarul mesajelor : 691
    Data de inscriere : 01/07/2008

    Icon Paradise Kiss

    Mesaj Scris de Sharly Joi Sept 11, 2008 8:59 pm

    Am vazut ca inca nu exista un topic despre acest animeu asa ca m'am decis sa fac eu unul in care sa ve exprimati parerile despre acest anime smile

    Paradise Kiss mi s'a parut un anime foarte frumos. Mi'au placut in mod deosebit grafica si personajele. Deasemeni relatia dintre Geaorge si Yukari mi s'a parut una foarte frumoasa, care mi'a atras atentia ^^
    Scena mea preferata a fost atunci cand Yukari a defilat in rochia albastra si cand George a asteptat'o in spatele scenei. Mi'au placut foarte mult acele momente si ceea ce i'a spus Geaorge si cum s'a comportat. Sunt multe scene foarte frumoase care mi'au placut, fie ele amuzante sau mai emotionante ^^ dar aceasta mi'a placut in mod special din aces animeu ^^
    RuKia
    RuKia
    Funeral light


    feminin Numarul mesajelor : 540
    Varsta : 31
    Location : In your pants.
    Data de inscriere : 01/07/2008

    Icon Re: Paradise Kiss

    Mesaj Scris de RuKia Joi Sept 11, 2008 9:30 pm

    ParaKiss e un anime bun cu un plot original. OST-ul e cute but nu mi-a placut in mod deosibit, well exept the ED which is really, really 'catchy'... "Well do ya, do ya, do ya wanna...wanna go where I never let you before?" Franz Ferdinand FTW =]]
    Personajele sunt cute though parca le lipseste ceva ca sa le pot numi memorable. However, Arashi is ma fav <3
    ParaKiss is a worth watching anime.
    Blacky
    Blacky
    Crucifixion of Faith


    feminin Numarul mesajelor : 298
    Varsta : 29
    Location : somewhere..in Zero's wardrobe*perv smile*
    Data de inscriere : 01/07/2008

    Icon Re: Paradise Kiss

    Mesaj Scris de Blacky Mier Sept 17, 2008 4:10 pm

    Paradise Kiss mi se apre un anime foarte interesant..dar totusi imi displace ca are foarte putine episoade si un final nu chiar atat de "happy"..totusi grafica este destul de buna...iar ideea acestui anime e ingenioasa..adik..o fata normala care doarea sa termine cu bine toate examenele....pentru a ajunge la facultate..devine dintr-o data un fotomodel de exceptie...Coloana sonora e destul de "bunicica"opening-ul ,chiar mi-a placut destul de mult OP,Lonely in Gorgeous by Tommy February6,e really cute^^
    Merita nota 8-9 acest anime este destul de reusit^^
    -MarBell-
    -MarBell-
    Advanced


    feminin Numarul mesajelor : 136
    Varsta : 31
    Location : Stich ins Glück
    In this moment : On&on Escape The Fate *.*
    Data de inscriere : 05/07/2008

    Icon Re: Paradise Kiss

    Mesaj Scris de -MarBell- Vin Sept 19, 2008 2:39 pm

    Este un anime destul de bun , povestea m-a impresionat intr-un mod placut , mai ales partea povestii unde Caroline renunta la scoala si la mai tot , doar ca sa fie cu Geoge si bineinteles sa fie model --_--'' . Coloana sonora chiar mi-a placut atat openingul , cat si endingul *.* , dar si melodiile care erau in timpul unor scene.
    Ceea ce nu mi-a placut la acest anime , a fost sfarsitul , in rest pot spune ca este un anime reusit cu o poveste frumoasa .
    lazy.muffin
    lazy.muffin
    Ichirukish


    feminin Numarul mesajelor : 258
    Varsta : 31
    Location : between Hikaru &Kaoru
    In this moment : u don`t wanna know *perv smile*
    Data de inscriere : 02/07/2008

    Icon Re: Paradise Kiss

    Mesaj Scris de lazy.muffin Vin Sept 19, 2008 4:49 pm

    animeul e foarte bun si merita vazut.
    backgroundul imi da impresia de o dorinta de a face totul din family in flashy,ceea ce sustine foarte bine actiunea.din viata de eleva,mediocra fara ocupatii care sati faca sangele sa fiarba..ma rog,altele inafara de certurile cu parintii pentru ca ai luat o nota mica la viata de model in care iti pulseaza sangele cand ajungi pe scena,privita de atatia ochi,cand stii ca viata ta e in propriile maini si nimeni nu te poate opri sa faci ce vrei daca esti hotarat
    sound: ador openingul si endingul[franz ferdinand is a genius]
    personajele sunt foarte bine realizate si din punct de vedere al graficii si din punct de vedere al personalitatii.fiind personaje care nu se plictisesc niciodata,au o viata sociala ocupata sunt inzestrate cu personalitati marcante,ce nu dispar usor din minte.imi place in special Arashi cu acele ace si tot kyaa
    Sadic_Soul
    Sadic_Soul
    Advanced


    feminin Numarul mesajelor : 115
    Data de inscriere : 19/09/2008

    Icon Re: Paradise Kiss

    Mesaj Scris de Sadic_Soul Vin Sept 26, 2008 7:27 am

    Wow..paradise kiss,este unul din preferatele mele.(pacat totusi ca are doar 12 episoade,ar fi trebuit sa mai continue).Am vazut prima data un epsod pe A+(animax),iar apoi a trebuit sa ma uit la tot.
    Are o grafica superba chiar daca personajele par foarte inalte si subtiri. sarcasm
    Caracterul personajelor este foerte bine conturat,precum si comportamentul lor.
    M-a atras mult povestea.Este forate realista,desprinsa chiar din realitate.Ceea ce atrage mult tinerii.Nococul pe care l-a avut Carolina,nu poate sa il aiba oricine(.nu se imtampla in fiecare zi ca fi vazuta de cineva pe strada si sa-ti spuna sa lucrezi ca fotomodel ).Ce m-a dezamagit pe mine a fost finalul.Nu ma asteptam la asa ceva.(nu cred ca mai trebuie sa povestesc).Prima data imi imaginam ca George va ramne cu Caroline(nu stiu la ce m-am gandit atunci,Geoarge fiind bixeual,si asa mai nepasator,nu cred ca era chiar barbatul potrivit pentru ea)
    Totusi sfarsitul este ceva unic,si face animeul mai original.Tin sa spun ca cei care s-au uitat la paradise kiss ar trebui sa se uite si la nana.Cele doua se aseamana intr-un fel.(poate mai mult grafica :d )
    Schwarzschild
    Schwarzschild
    . d e a t h m a t e .


    feminin Numarul mesajelor : 1469
    Varsta : 30
    Location : Summer Memories
    In this moment : Raping a j-rocker
    Data de inscriere : 02/07/2008

    Icon Re: Paradise Kiss

    Mesaj Scris de Schwarzschild Mar Dec 02, 2008 9:49 pm

    Am urmarit Paradise Kiss si e foarte draguta poveste si mie imi place acest tip de anime si Paradise Kiss a fost chiar reusit.
    si sfarsitul mi-a placut, chiar daca imi plac sfarsitule fericite si acesta nu a fost chiar asa, mi-a placut mult. Povestea intregului anime e destul de draguta si cat se poate de banala, adica asa ceva... lucruri legate de moda si dragoste poti vedea si in viata reala. Mi-a placut mult temperamentul lui Yukari, pare atat de linistita desi uneori e cam nesigura pe ea si plange mult, dar mi-a placut foarte mult ca si personaj xD Dar tot Miwako ramane preferata mea chiar daca uneori e mai copilaroasa O_O' Imi place foarte mult de ea, comportamentul si stilul ei XD
    -xXxdeath_tearsxXx-
    -xXxdeath_tearsxXx-
    Death Whisper


    feminin Numarul mesajelor : 814
    Varsta : 29
    Location : somewhere in my dreams
    Data de inscriere : 03/07/2008

    Icon Re: Paradise Kiss

    Mesaj Scris de -xXxdeath_tearsxXx- Dum Ian 11, 2009 10:49 am

    prima oara cand am vazut PK a fost pe A+[asa se numea astunci] am vazut fiecare episod...numai ca nu intelegeam nimica...mi se pareau ca niciuna nare legatura cu alta si ca Yukari avea totdeauna greutati de rezolvat si chestii dinastea...dar lam revazut peste un an cand am devenit putin mai matura O.O' si deabia atunci am inteles ce se intampla defapt in PK

    Continut sponsorizat


    Icon Re: Paradise Kiss

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat

      Subiecte similare

      -

      Data/ora curentă este: Lun Mai 20, 2024 6:52 pm