Nippoku

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» parteneriat
Scris de DarkPoint Sam Dec 19, 2009 10:41 am

» Rosario+Vampire
Scris de DarK Dum Oct 04, 2009 1:32 am

» salut
Scris de mira-chan Joi Sept 10, 2009 12:35 pm

» A really noobish GFX
Scris de Plastic Doll Dum Iul 12, 2009 1:22 pm

» Ce faci in acest moment
Scris de Plastic Doll Vin Iul 10, 2009 4:54 pm

» Personaje insuportabile
Scris de lazy.muffin Joi Iul 09, 2009 11:51 am

» Nyello there Nippoku!
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 12:01 pm

» THE "WE HATE BOB!" FC
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 10:33 am

» DarK's n00bish GFX ^^
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 9:14 am

» Silver is here ^o^
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 8:59 am

» hello every one
Scris de Odis Joi Iul 02, 2009 9:20 pm

» Goodbye
Scris de Schwarzschild Mier Iun 24, 2009 3:10 pm

» Link-uri utile
Scris de Silver.Chaos Mar Iun 23, 2009 10:47 pm

» Artisti romani
Scris de Plastic Doll Lun Iun 22, 2009 5:08 pm

» Staff
Scris de Odis Dum Iun 21, 2009 5:38 pm

Top postatori

DarK (1698)
Black Cat Bar_leftBlack Cat BarBlack Cat Bar_right 
Schwarzschild (1469)
Black Cat Bar_leftBlack Cat BarBlack Cat Bar_right 
-xXxdeath_tearsxXx- (814)
Black Cat Bar_leftBlack Cat BarBlack Cat Bar_right 
Sharly (691)
Black Cat Bar_leftBlack Cat BarBlack Cat Bar_right 
Manouche (673)
Black Cat Bar_leftBlack Cat BarBlack Cat Bar_right 
RuKia (540)
Black Cat Bar_leftBlack Cat BarBlack Cat Bar_right 
Odis (537)
Black Cat Bar_leftBlack Cat BarBlack Cat Bar_right 
AkAShA (498)
Black Cat Bar_leftBlack Cat BarBlack Cat Bar_right 
Plastic Doll (411)
Black Cat Bar_leftBlack Cat BarBlack Cat Bar_right 
Akihara (327)
Black Cat Bar_leftBlack Cat BarBlack Cat Bar_right 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

    Black Cat

    Schwarzschild
    Schwarzschild
    . d e a t h m a t e .


    feminin Numarul mesajelor : 1469
    Varsta : 30
    Location : Summer Memories
    In this moment : Raping a j-rocker
    Data de inscriere : 02/07/2008

    Icon Black Cat

    Mesaj Scris de Schwarzschild Dum Apr 26, 2009 1:30 pm

    Black Cat 4197
    Type: TV
    Episodes: 23
    Status: Finished Airing
    Aired: Oct 7, 2005 to Mar 31, 2006
    Producers: Gonzo, GDH, TBS, Dentsu Inc., FUNimation EntertainmentL
    Genres: Adventure, Comedy, Sci-Fi, Shounen, Super Power
    Duration: 24 min. per episode
    Rating: PG-13 - Teens 13 or older
    Information : MyAnimeList

    Nici macar nu stiu de ce am inceput sa ma uit la anime-ul asta, probabil m-au atras personajele lol. Mi-a placut destul de mult desi nu e tocmai genul meu. Mi s-a parut ca seama foarte mult cu Trigun si la un episod sau doua, ori mi s-a parut mie ori chiar a fost melodia aia ce tot era in Trigun lol o.O" Oricum nu ma prea intereseaza chestia asta. Nu e genul meu pentru ca de obicei nu imi plac anime-urile de actiune sau ma rog cum o fi. Dar mi s-a parut si foarte amuzant XD Grafica din nou nu mi s-a parut cine stie ce, dar a fost destul de buna. Trecem la personaje.. pentru ca asta m-a si atras la anime lol, oricum nu stau sa zic chiar de toate cate ceva, ci mai mult de cele principale XD

    Train Heartnet [Black Cat] Well personajul principal. La inceput mi-a placut chiar foarte mult, dar pe urma mi-am dat seama ca e acel tip de personaj principal tipic. Adica tot timpul sa salveze situatia si chestii de genul si de obicei nu imi prea plac personajele de genul acesta, dar Train mi-a placut foarte mult.

    Sven Vollfied El imi place cam la fel de mult ca si Train. Nu credeam ca o sa-mi placa asa de mult, de fapt nici nu arata nu stiu cum sau mai stiu eu ce. Oricum e foarte amuzant si mi-a placut foarte mult felul in care gandea, desi uneori ma enerva putin. Mi-a placut cand a trebuit sa se imbrace in femeie lol, am murit de ras la episodul ala XD

    Eve Cred ca e singurul personaj feminin care mi-a placut din anime-ul asta. Eve nu e tocmai umana, ea fiind creata pentru ca a servi ca o masina. Totusi pana la urma a fost un personaj bun lol. Cred ca unora li s-ar parea insuportabila pentru ca mereu se invarte pe langa Train lol. Nu stiu ce mi-a placut asa de mult la ea, mi-a placut cum se imbraca, faptul ca mereu parea atat de inocenta.. dunno, cred ca mereu mi-au placut personajele ca si ea.

    Creed Diskenth Ultimul dar nu cel din urma?XD Creed era un Chrono Number, la fel ca si Train si il admira foarte mult pe acesta. Pe parcurs a ajuns sa devina personajul negativ in toata povestea. La inceput mi-a placut de el, adica de felul in care arata, pe urma cand am inceput sa ma uit la anime mi s-a parut prea obsedat de Train si a inceput sa ma cam enerveze. Oricum, pana la urma a ajuns iar personaj pozitiv lol, dar nu de asta imi place. Cred ca imi place pentru ca era asa de nebun, pana la urma a ajuns sa-mi placa pana si ce zicea, pana si obsesia lui pentru Train O_O" Deci a ajuns personajul meu preferat XD

    Au mai fost personaje principale, de exemplu Saya sau Rin. Ele doua nu mi-au placut deloc. De Saya mi-a parut putin rau cand a murit, dar era prea optimista si m-a enervat tot timpul, desi imi place foarte mult melodia care o canta. Rin a fost si ea foarte enervanta, nici macar nu i-am dat mare atentie, dar de la inceput m-a enervant pentru ca a parut fufa u.u nici macar nu a zis cine e cu adevarat de la inceput. Un alt personaj care mi-a placut destul de mult ar fi Jenos Hazard. Si el e un Chrono Number, dar apare foarte putin in anime, plus ca e genul de personaj 'play boy' lol si se da la fufa de Rin z.z' dar mie mi-a placut O.O

    Per total as da nota 9 la anime-ul asta. Nu prea pot sa dau 10 din moment ce nu e genul meu, deci nu m-a prea impresionat nu stiu cat, plus ca imi aminteste prea bine de Trigun si nici sfarsitul nu mi-a prea placut, dar totusi mi-au placut personajele lol XD

      Data/ora curentă este: Lun Mai 20, 2024 11:02 pm