Nippoku

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» parteneriat
Scris de DarkPoint Sam Dec 19, 2009 10:41 am

» Rosario+Vampire
Scris de DarK Dum Oct 04, 2009 1:32 am

» salut
Scris de mira-chan Joi Sept 10, 2009 12:35 pm

» A really noobish GFX
Scris de Plastic Doll Dum Iul 12, 2009 1:22 pm

» Ce faci in acest moment
Scris de Plastic Doll Vin Iul 10, 2009 4:54 pm

» Personaje insuportabile
Scris de lazy.muffin Joi Iul 09, 2009 11:51 am

» Nyello there Nippoku!
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 12:01 pm

» THE "WE HATE BOB!" FC
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 10:33 am

» DarK's n00bish GFX ^^
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 9:14 am

» Silver is here ^o^
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 8:59 am

» hello every one
Scris de Odis Joi Iul 02, 2009 9:20 pm

» Goodbye
Scris de Schwarzschild Mier Iun 24, 2009 3:10 pm

» Link-uri utile
Scris de Silver.Chaos Mar Iun 23, 2009 10:47 pm

» Artisti romani
Scris de Plastic Doll Lun Iun 22, 2009 5:08 pm

» Staff
Scris de Odis Dum Iun 21, 2009 5:38 pm

Top postatori

DarK (1698)
Sayonara Zetsubou Sensei Bar_leftSayonara Zetsubou Sensei BarSayonara Zetsubou Sensei Bar_right 
Schwarzschild (1469)
Sayonara Zetsubou Sensei Bar_leftSayonara Zetsubou Sensei BarSayonara Zetsubou Sensei Bar_right 
-xXxdeath_tearsxXx- (814)
Sayonara Zetsubou Sensei Bar_leftSayonara Zetsubou Sensei BarSayonara Zetsubou Sensei Bar_right 
Sharly (691)
Sayonara Zetsubou Sensei Bar_leftSayonara Zetsubou Sensei BarSayonara Zetsubou Sensei Bar_right 
Manouche (673)
Sayonara Zetsubou Sensei Bar_leftSayonara Zetsubou Sensei BarSayonara Zetsubou Sensei Bar_right 
RuKia (540)
Sayonara Zetsubou Sensei Bar_leftSayonara Zetsubou Sensei BarSayonara Zetsubou Sensei Bar_right 
Odis (537)
Sayonara Zetsubou Sensei Bar_leftSayonara Zetsubou Sensei BarSayonara Zetsubou Sensei Bar_right 
AkAShA (498)
Sayonara Zetsubou Sensei Bar_leftSayonara Zetsubou Sensei BarSayonara Zetsubou Sensei Bar_right 
Plastic Doll (411)
Sayonara Zetsubou Sensei Bar_leftSayonara Zetsubou Sensei BarSayonara Zetsubou Sensei Bar_right 
Akihara (327)
Sayonara Zetsubou Sensei Bar_leftSayonara Zetsubou Sensei BarSayonara Zetsubou Sensei Bar_right 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

    Sayonara Zetsubou Sensei

    Schwarzschild
    Schwarzschild
    . d e a t h m a t e .


    feminin Numarul mesajelor : 1469
    Varsta : 30
    Location : Summer Memories
    In this moment : Raping a j-rocker
    Data de inscriere : 02/07/2008

    Icon Sayonara Zetsubou Sensei

    Mesaj Scris de Schwarzschild Dum Apr 26, 2009 1:30 pm

    Sayonara Zetsubou Sensei 6559
    Type: TV
    Episodes: 12
    Status: Finished Airing
    Aired: Jul 7, 2007 to Sep 23, 2007
    Producers: SHAFT
    Genres: Comedy, Parody, School
    Duration: 24 min. per episode
    Rating: R - 17+ (violence & profanity)
    Information : MyAnimeList

    M-am uitat la anime-ul asta pentru ca toata ziua vorbea o fata de el si am zis sa il incerc si eu. Am inceput de nu stiu cate ori sa ma uit la primul episod dar niciodata nu il terminam lol. Anyway trebuia sa incep sa ma uit mai devreme XD Pana la urma l-am terminat in doua zile pentru ca e destul de scurt, are doar 12 episoade, deci da, iar am ceva cu anime-urile de 12 episoade.
    De obicei imi plac dramele, dar si comediile imi plac foarte mult si la anime-ul asta chiar am murit de ras. Ce mi-a placut foarte mult au fost personajele.
    Ca si personaje cel mai mult mi-a placut de Nozomu, logic. E atat de amuzant lol. Uneori are niste replici foarte ciudate, dar de foarte multe ori imi venea sa ii dau dreptate in ceea ce spune. Am impresia ca sunt ca si el uneori, doar ca nu incerc sa ma sinucid lol.
    Pe urma ar fi Kiri, Jun, Abiru, Meru si Chiri care mi-au placut cam la fel de mult.
    Kiri mi-a placut foarte mult pentru felul in care arata, e asa de kawaii plus ca ii ador vocea. E mai retrasa si eu sunt mai retrasa dar nici chiar sa nu mai merg la scoala si sa stau incuiata in camera mea lol. Dar totusi, nici mie nu-mi place sa ies pe afara sau sa vorbesc cu prea multe persoane.
    Jun nu apare foarte mult in anime, dar mi-a placut in episodul cand trebuiau sa faca nu stiu ceva pentru un Festival Cultural, a povestit asa de kawaii + ca si el e kawa xD
    Inainte sa ma uit la anime imi placea cum arata Abiru, poate si din cauza bandajelor ei. Desi are o personalitate ciudata, adica de fiecare data cand vede un animal ii vine sa-l traga de coada si in camera ei e plin de cozi pe pereti lol, dar e prea kawaii sa nu-mi placa.
    Meru vorbeste doar prin e-mail, inca nu am ajuns chiar asa lol, dar ma amuza de fiecare data fetele care le faceau ceilalati cand vedeau ce le scria uneori.
    La Chiri trebuie ca totul sa fie perfect, iar asta imi aminteste de mine cand eram mai mica. Trebuia sa am sireturile legate perfect, patura intinsa pe pat perfect, sa sterg praful perfect etc., daca nu pur si simplu ma enervam, si cand vedeam pe cineva ca are bluza intr-o parte sau mai stiu eu ce lol. Oricum, mi-a placut foarte mult de ea.
    Anyway..anime-ul asta FTW! XD

      Data/ora curentă este: Vin Mai 10, 2024 3:22 am