Nippoku

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» parteneriat
Scris de DarkPoint Sam Dec 19, 2009 10:41 am

» Rosario+Vampire
Scris de DarK Dum Oct 04, 2009 1:32 am

» salut
Scris de mira-chan Joi Sept 10, 2009 12:35 pm

» A really noobish GFX
Scris de Plastic Doll Dum Iul 12, 2009 1:22 pm

» Ce faci in acest moment
Scris de Plastic Doll Vin Iul 10, 2009 4:54 pm

» Personaje insuportabile
Scris de lazy.muffin Joi Iul 09, 2009 11:51 am

» Nyello there Nippoku!
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 12:01 pm

» THE "WE HATE BOB!" FC
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 10:33 am

» DarK's n00bish GFX ^^
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 9:14 am

» Silver is here ^o^
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 8:59 am

» hello every one
Scris de Odis Joi Iul 02, 2009 9:20 pm

» Goodbye
Scris de Schwarzschild Mier Iun 24, 2009 3:10 pm

» Link-uri utile
Scris de Silver.Chaos Mar Iun 23, 2009 10:47 pm

» Artisti romani
Scris de Plastic Doll Lun Iun 22, 2009 5:08 pm

» Staff
Scris de Odis Dum Iun 21, 2009 5:38 pm

Top postatori

DarK (1698)
Model Bar_leftModel BarModel Bar_right 
Schwarzschild (1469)
Model Bar_leftModel BarModel Bar_right 
-xXxdeath_tearsxXx- (814)
Model Bar_leftModel BarModel Bar_right 
Sharly (691)
Model Bar_leftModel BarModel Bar_right 
Manouche (673)
Model Bar_leftModel BarModel Bar_right 
RuKia (540)
Model Bar_leftModel BarModel Bar_right 
Odis (537)
Model Bar_leftModel BarModel Bar_right 
AkAShA (498)
Model Bar_leftModel BarModel Bar_right 
Plastic Doll (411)
Model Bar_leftModel BarModel Bar_right 
Akihara (327)
Model Bar_leftModel BarModel Bar_right 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

    Model

    Schwarzschild
    Schwarzschild
    . d e a t h m a t e .


    feminin Numarul mesajelor : 1469
    Varsta : 30
    Location : Summer Memories
    In this moment : Raping a j-rocker
    Data de inscriere : 02/07/2008

    Icon Model

    Mesaj Scris de Schwarzschild Dum Apr 26, 2009 1:33 pm

    Model 740

    In primul rand.. daca vreti sa cititi manga-ul mai bine nu cititi ce am sa scriu eu aici pentru ca s-ar putea sa fac mult spoiler. In al2lea rand, nu ma pricep deloc la povestit sau chestii de genul asa ca sa nu va asteptati la cine stie ce, pur si simplu mi-am dat cu parerea, atat.

    De mult timp vroiam sa citesc manga-ul asta, de vara trecuta mai exact. Tin minte ca a zis Ana o data de el si ca e cu vampiri. Am vrut sa-l citesc atunci dar lenea e mare plus ca nu m-au prea atras manga-urile pana acum. Am inceput sa-l citesc saptamana asta pentru ca ma saturasem de one shot-uri si chiar vroiam sa vad cum e. Acum regret ca nu am inceput sa citesc mai devreme pentru ca a ajuns sa fie manga-ul meu preferat. Mi-a placut absolut totul la el [aproape] de la grafica pana la poveste. Desi grafica mi s-a parut ciudata uneori. Povestea mi-a placut foarte mult si nu, nu pentru ca e cu vampiri lol. Nu ma pricep la review-uri si nici la facut rezumate asa ca nu o sa stau acum sa fac asa ceva, dar totusi pe scurt.. Nu mai stiu exact cine era Jae lol. Stiu ca o prietena a ei l-a dus pe Michael la ea intr-o seara pentru ca acesta se imbatase si nu a putut pur si simplu sa-l lase la bar. Michael a baut sange de la Jae cat timp aceasta dormea pe urma cand s-a trezit a dat peste el si a vrut sa-i faca portretul. Geez am ras la faza asta, I mean.. ea nu s-a speriat ca e vampir, cel putin ca e un necunoscut care doarme la ea ci a stat sa-i faca portretul lol. Ma rog, ca sa ii arate ca are pasiune si bla bla Michael a invitat-o la el acasa pentru ai face acolo portretul. Si de aici devine povestea interesanta si nu mai zic nimic pentru ca nu stau acum sa povestesc tot wtf? z.z' So trecem la personaje XD Partea mea preferata la orice lol.

    Jae Deci incep cu personajul pe care il detest ca sa scap lol. La inceput mi s-a parut putin amuzanta tipa asta si nu o uram. Pe parcurs insa s-a dovedit a fi o fufa [in adevaratul sens al cuvantului] foarte enervanta. Pur si simplu m-a enervat felul in care se comporta. Se credea ea mare si tare, curajoasa si bla bla plus ca m-a enervat rau de tot faptul ca era al naibii de curioasa. Adica, si eu sunt curioasa de felul meu, dar nici chiar asa, nu am nevoie sa stiu toate lucrurile despre cineva wtf, si a mai si facut o obsesie pentru Michael.

    Michael Personajul principal [de fapt e Jae dar meh']. Michael mi-a placut foarte mult inca de la inceput, poate si pentru simplul fapt ca era vampir. Era foarte elegant si sepsy XD Ce m-a enervat la el a fost faptul ca uneori parea foarte inganfat si era prea narcisist, dar pana la urma au ajuns sa nu ma mai enerveze lucrurile astea. Chiar m-a parut rau de el, nu va ganditi ca a murit lol. Michael era si el artist, de aia si-a permis sa o critice pe Jae chiar daca aceasta s-a enervat, pe urma am inteles. Mi-a placut mult si felul in care se comporta, cum gandea.. Desi m-a enervat un singur lucru la el.. faptul ca era sa moara pentru fufa aia z.z'

    Ken
    El s-a dovedit a fi fiul lui Michael, de fapt nu chiar. Ii spunea tata, dar nu e tatal lui biologic, totusi tinea la el ca la un tata cand era mic. Ken a ajuns sa fie personajul meu preferat. Ce m-a enervat la el a fost faptul ca si lui ii placea de fufa aia si ea era obsedata de Michael, deci nu avea vreo sansa. O urasc si mai mult pe Jae -.-' Mi-a parut foarte rau de el. Ken a are ceva special, ceva ce m-a atras inca de prima data de cand a aparut in manga. Nu, nu faptul ca e al naibii de sepsy ._. Altceva, dar nu imi pot da seama ce m-a atras asa de mult la el. Ce nu am inteles a fost faptul ca se putea transforma in liliac dar era om, pana la urma Michael l-a facut vampir, dar totusi nu am inteles faza aia o.O'

    Un alt personaj care apare destul de mult e Eva. Inainte ea era un model foarte cunoscut, dar pana la urma a ajuns sa fie doar un fel de servitoare in casa lui Michael. Am ajuns sa aflu ca ea e mama biologica a lui Ken. Si ea m-a enervat foarte mult, pentru ca a decis pentru el inainte sa il intrebe ceva. E enervat sa iti decida cineva soarta. Tatal biologic a lui Ken e Alexander. Un tip care apare abia mai la sfarsit si care se pare ca il cunostea pe Michael inca de cand era om si din cate am inteles el l-a transformat in vampir. Totusi, Alexander era doar un spirit acum.

    Per total nu cred ca pot da alta nota decat 10 acestui manga. Pur si simplu m-a impresionat foarte mult si cred ca o sa-l si recitesc candva.

      Data/ora curentă este: Vin Mai 10, 2024 11:24 am