Nippoku

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» parteneriat
Scris de DarkPoint Sam Dec 19, 2009 10:41 am

» Rosario+Vampire
Scris de DarK Dum Oct 04, 2009 1:32 am

» salut
Scris de mira-chan Joi Sept 10, 2009 12:35 pm

» A really noobish GFX
Scris de Plastic Doll Dum Iul 12, 2009 1:22 pm

» Ce faci in acest moment
Scris de Plastic Doll Vin Iul 10, 2009 4:54 pm

» Personaje insuportabile
Scris de lazy.muffin Joi Iul 09, 2009 11:51 am

» Nyello there Nippoku!
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 12:01 pm

» THE "WE HATE BOB!" FC
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 10:33 am

» DarK's n00bish GFX ^^
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 9:14 am

» Silver is here ^o^
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 8:59 am

» hello every one
Scris de Odis Joi Iul 02, 2009 9:20 pm

» Goodbye
Scris de Schwarzschild Mier Iun 24, 2009 3:10 pm

» Link-uri utile
Scris de Silver.Chaos Mar Iun 23, 2009 10:47 pm

» Artisti romani
Scris de Plastic Doll Lun Iun 22, 2009 5:08 pm

» Staff
Scris de Odis Dum Iun 21, 2009 5:38 pm

Top postatori

DarK (1698)
Primul anime vizionat Bar_leftPrimul anime vizionat BarPrimul anime vizionat Bar_right 
Schwarzschild (1469)
Primul anime vizionat Bar_leftPrimul anime vizionat BarPrimul anime vizionat Bar_right 
-xXxdeath_tearsxXx- (814)
Primul anime vizionat Bar_leftPrimul anime vizionat BarPrimul anime vizionat Bar_right 
Sharly (691)
Primul anime vizionat Bar_leftPrimul anime vizionat BarPrimul anime vizionat Bar_right 
Manouche (673)
Primul anime vizionat Bar_leftPrimul anime vizionat BarPrimul anime vizionat Bar_right 
RuKia (540)
Primul anime vizionat Bar_leftPrimul anime vizionat BarPrimul anime vizionat Bar_right 
Odis (537)
Primul anime vizionat Bar_leftPrimul anime vizionat BarPrimul anime vizionat Bar_right 
AkAShA (498)
Primul anime vizionat Bar_leftPrimul anime vizionat BarPrimul anime vizionat Bar_right 
Plastic Doll (411)
Primul anime vizionat Bar_leftPrimul anime vizionat BarPrimul anime vizionat Bar_right 
Akihara (327)
Primul anime vizionat Bar_leftPrimul anime vizionat BarPrimul anime vizionat Bar_right 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

+7
Akihara
RealTime
Blacky
k1r@
Manouche
lazy.muffin
-xXxdeath_tearsxXx-
11 participan?i

    Primul anime vizionat

    -xXxdeath_tearsxXx-
    -xXxdeath_tearsxXx-
    Death Whisper


    feminin Numarul mesajelor : 814
    Varsta : 29
    Location : somewhere in my dreams
    Data de inscriere : 03/07/2008

    Icon Primul anime vizionat

    Mesaj Scris de -xXxdeath_tearsxXx- Joi Iul 03, 2008 9:15 pm

    Primul meu anime vizionat a fost Sailor Moon xD. Aveam 2-3 ani de cand am inceput sa ma uit, dar habar nu aveam ca era anime, deabia in cls a IV-a mi-a spus o colega , ca se numeau anime si de atunci le zic tuturor fara jena ca ma mai uit la anime-uri
    lazy.muffin
    lazy.muffin
    Ichirukish


    feminin Numarul mesajelor : 258
    Varsta : 31
    Location : between Hikaru &Kaoru
    In this moment : u don`t wanna know *perv smile*
    Data de inscriere : 02/07/2008

    Icon Re: Primul anime vizionat

    Mesaj Scris de lazy.muffin Joi Iul 03, 2008 9:22 pm

    si aici la fel,prima data tot sailor moon am vazut dar habarnaveam ca e anime.primul anime la care am fost constienta ce e cred ca a fost gravitation sau yu gi oh!gx si animeul ala cu pasarea aia stupida kioro-chan >.< dar ca sailor moon mai vazusem tokio mew mew,digimon,pokemon si shaman king ^^"
    Manouche
    Manouche
    Tourniquet ~


    feminin Numarul mesajelor : 673
    Location : in your hair >:]
    In this moment : sleeeping O.o'
    Data de inscriere : 01/07/2008

    Icon Re: Primul anime vizionat

    Mesaj Scris de Manouche Vin Iul 04, 2008 8:30 am

    So..Pokemor or Sailor Moon?^^Tin minte ca eram innebunita dupa SM...Aveam mingi,reviste cu ele..Fraattee anime sweat Acum,sincer..mi se par cam dezgustatoare fetitele alea anime sweat Si mai era si Digimon....But..Mdea...Asta inseamna sa fii mic anime sweat
    k1r@
    k1r@
    Numb


    masculin Numarul mesajelor : 26
    Location : ///|\\\''cLosE To yOu''///|\\\
    Data de inscriere : 02/07/2008

    Icon Re: Primul anime vizionat

    Mesaj Scris de k1r@ Vin Iul 04, 2008 9:03 am

    Hmmm...primul meu anime vizionat a fost Dragon ball....era chiar disperat...tzin minte qm fugeam de la gradinitza ca sa ajung acasa si sa ma uit...
    Blacky
    Blacky
    Crucifixion of Faith


    feminin Numarul mesajelor : 298
    Varsta : 29
    Location : somewhere..in Zero's wardrobe*perv smile*
    Data de inscriere : 01/07/2008

    Icon Re: Primul anime vizionat

    Mesaj Scris de Blacky Vin Iul 04, 2008 9:46 am

    Well cred ca primul meu anime pe care l-am vazut a fost Sailor Moon..dar drept sa spun nu mai stiu nimic din acest anime ...chiar mi se pare cam prea plictisitor si pentru copii mai mici anime sweat
    RealTime
    RealTime
    Amateur


    feminin Numarul mesajelor : 56
    Varsta : 33
    Location : Between a candy shop and a dentist O.O
    In this moment : Momente fericite? O.O
    Data de inscriere : 03/07/2008

    Icon Re: Primul anime vizionat

    Mesaj Scris de RealTime Vin Iul 04, 2008 9:59 am

    Primul a fost Sailor Moon o.o, si acum imi amintesc cum ma jucam de-a SM, era foarte funny :)), apoi urmatorul a fost Pokemon acesta a vut cel mai mare impact :)) si acuma am colectia mea si ma minunez ce am putut colecta O.O
    Akihara
    Akihara
    #1PSC winner
    #1PSC winner


    feminin Numarul mesajelor : 327
    Varsta : 29
    Location : in a nightmare
    In this moment : broken inside
    Data de inscriere : 04/07/2008

    Icon Re: Primul anime vizionat

    Mesaj Scris de Akihara Vin Iul 04, 2008 5:26 pm

    if I remember well, primul anime a fost Sailor Moon.pe atunci eram foarte mica si nu stiam ce sunt anime-urile..nici nu imi amintesc prea multe de atunci..ciudat este faptul ca atunci imi placeau Sailor Mars si Sailor Jupiter(asta imi amintesc) si acum dupa ce l-am revazut imi plac aceleasi personaje, plus Sailor Saturn.
    RuKia
    RuKia
    Funeral light


    feminin Numarul mesajelor : 540
    Varsta : 31
    Location : In your pants.
    Data de inscriere : 01/07/2008

    Icon Re: Primul anime vizionat

    Mesaj Scris de RuKia Vin Iul 04, 2008 11:48 pm

    Primul anime vizionat a fost DBZ. Tin bine minte ca adoram anime-ul acela, in fine nu stiam ca era anime pentru ca eram destul de mica insa adoram luptele acelea pline de adrenalina, chiar daca nu intelegeam nimic din ce vorbeau pentru ca era pe programul acela german [which's name i forgot sorry XD]. Anyway, apoi a urmat Pokemon. Doamne si de asta am devenit 'dependenta' in scurt timp, insa tot habar nu aveam ca e anime. Actually nici nu stiam ce inseamna 'anime'. Deci cred ca primul anime pe care l-am vazut, si am stiut ca e anime si ce inseamna 'anime', a fost Digimon. Doamne eram total inebunita dupa el, imi luam tot ce aparea nou cu el, ba chiar tin minte ca incepusem sa colectionez orice chestie care avea legatura cu Digimon. Gawd those old times are freakin' killing me XD.
    -MarBell-
    -MarBell-
    Advanced


    feminin Numarul mesajelor : 136
    Varsta : 31
    Location : Stich ins Glück
    In this moment : On&on Escape The Fate *.*
    Data de inscriere : 05/07/2008

    Icon Re: Primul anime vizionat

    Mesaj Scris de -MarBell- Mar Iul 08, 2008 7:41 pm

    Erm...I guess...tot Sailor Moon...eram fascinata dupa Sailor Mars parca....si acum tot de ea imi place...nu stiam ca este un anime,credeam ca este un desen animat ca toate celelate la care ma uitam O.o'.
    DarK
    DarK
    ~ T0x!c WaSt3 ~


    masculin Numarul mesajelor : 1698
    Varsta : 33
    Location : The Zone
    Data de inscriere : 04/08/2008

    Icon Re: Primul anime vizionat

    Mesaj Scris de DarK Mier Aug 06, 2008 10:37 am

    Well , ca majoritatea primul anime vazut ( desii nu stiam ce e aia atunci XD ) a fost Sailor Moon ... desigur eram prea mic si nu mai tin minte mare lucru decat ca ma uitam si drool-am vazand scenele de magie & stuff ... anywayz , mai tarziu ( 8 ani ) am vazut Dragonball ... God ! Ce vremuri *daydreams* ... intram in casa de la joaca numai pentru 15 minute cat dura un episod pe TVR1 pentru a vedea prin ce aventuri a mai trecut Goku si prietenii sai in incercarea de a aduna toate globurile ^^ damn I miss those times *sigh*
    Schwarzschild
    Schwarzschild
    . d e a t h m a t e .


    feminin Numarul mesajelor : 1469
    Varsta : 30
    Location : Summer Memories
    In this moment : Raping a j-rocker
    Data de inscriere : 02/07/2008

    Icon Re: Primul anime vizionat

    Mesaj Scris de Schwarzschild Mar Dec 02, 2008 10:52 pm

    Well o.o' cred ca a fost Sailor Moon, care atunci cand eram mica imi placea foarte mult, l-am vazut pe la 6 ani, in mare parte nici macar nu-mi mai amintesc nimic din el. In schimb stiu doar ca imi placea foarte foarte mult O_O'' Cred ca si acum mai am o carte de colorat sau ceva in genul asta cu Sailor Moon lol XD Adoram anime-ul asta @.@' si cred ca ar trebui sa-l revand intr-o zi O_O Really !

    Continut sponsorizat


    Icon Re: Primul anime vizionat

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Mar Mai 21, 2024 12:04 am