Nippoku

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» parteneriat
Scris de DarkPoint Sam Dec 19, 2009 10:41 am

» Rosario+Vampire
Scris de DarK Dum Oct 04, 2009 1:32 am

» salut
Scris de mira-chan Joi Sept 10, 2009 12:35 pm

» A really noobish GFX
Scris de Plastic Doll Dum Iul 12, 2009 1:22 pm

» Ce faci in acest moment
Scris de Plastic Doll Vin Iul 10, 2009 4:54 pm

» Personaje insuportabile
Scris de lazy.muffin Joi Iul 09, 2009 11:51 am

» Nyello there Nippoku!
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 12:01 pm

» THE "WE HATE BOB!" FC
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 10:33 am

» DarK's n00bish GFX ^^
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 9:14 am

» Silver is here ^o^
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 8:59 am

» hello every one
Scris de Odis Joi Iul 02, 2009 9:20 pm

» Goodbye
Scris de Schwarzschild Mier Iun 24, 2009 3:10 pm

» Link-uri utile
Scris de Silver.Chaos Mar Iun 23, 2009 10:47 pm

» Artisti romani
Scris de Plastic Doll Lun Iun 22, 2009 5:08 pm

» Staff
Scris de Odis Dum Iun 21, 2009 5:38 pm

Top postatori

DarK (1698)
Top 5 personaje preferate Bar_leftTop 5 personaje preferate BarTop 5 personaje preferate Bar_right 
Schwarzschild (1469)
Top 5 personaje preferate Bar_leftTop 5 personaje preferate BarTop 5 personaje preferate Bar_right 
-xXxdeath_tearsxXx- (814)
Top 5 personaje preferate Bar_leftTop 5 personaje preferate BarTop 5 personaje preferate Bar_right 
Sharly (691)
Top 5 personaje preferate Bar_leftTop 5 personaje preferate BarTop 5 personaje preferate Bar_right 
Manouche (673)
Top 5 personaje preferate Bar_leftTop 5 personaje preferate BarTop 5 personaje preferate Bar_right 
RuKia (540)
Top 5 personaje preferate Bar_leftTop 5 personaje preferate BarTop 5 personaje preferate Bar_right 
Odis (537)
Top 5 personaje preferate Bar_leftTop 5 personaje preferate BarTop 5 personaje preferate Bar_right 
AkAShA (498)
Top 5 personaje preferate Bar_leftTop 5 personaje preferate BarTop 5 personaje preferate Bar_right 
Plastic Doll (411)
Top 5 personaje preferate Bar_leftTop 5 personaje preferate BarTop 5 personaje preferate Bar_right 
Akihara (327)
Top 5 personaje preferate Bar_leftTop 5 personaje preferate BarTop 5 personaje preferate Bar_right 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

+4
Schwarzschild
RuKia
Blacky
Odis
8 participan?i

    Top 5 personaje preferate

    Odis
    Odis
    Funeral light


    feminin Numarul mesajelor : 537
    Varsta : 30
    Location : ◕ ◡ ◕ ☆.☆
    In this moment : Looking after Ichiru pants mwhaha nya~!
    Data de inscriere : 01/07/2008

    Icon Top 5 personaje preferate

    Mesaj Scris de Odis Mar Iul 01, 2008 11:33 pm

    1.Mello -imi place faptul ca este un personaj mai complex ,pe care la inceput nu am putut sa-l inteleg si mi se parea ca n-are niciun rost in anime ,dar abia mai tarziu cand a murit i-am inteles rolul si complexitatea why him and no me? x_X .Personalitatea sa ,care uneori se aseamna cu a mea ^^ he and his chocolate ? he's gorgeous .
    2.L - @___@ pacat ca Raito a detinut arta disimularii atat de bine.... oricum imi place cum gandeste are o logica...he's a genius .
    3.Misa-Misa - chiar daca unii zic ca e cam proasta , pentru faptul ca facea totul pe placul lui Raito , mie mi s-a parut ca e prea indragostita cei drept , dar stiti "in dragoste totul e permis" O_<" oricum mie-mi place de caracterul ei mai prostut ^^ she's a little lamer .
    4.Matt - tipul asta a murit intr-un mod stupid s, oricum mi-a placut caracterul sau si comportamentuul .
    5.Ryuk - nu stiu exact de ce l-am ales ,are o personalitate interesanta ^^ .
    Blacky
    Blacky
    Crucifixion of Faith


    feminin Numarul mesajelor : 298
    Varsta : 29
    Location : somewhere..in Zero's wardrobe*perv smile*
    Data de inscriere : 01/07/2008

    Icon Re: Top 5 personaje preferate

    Mesaj Scris de Blacky Mar Iul 01, 2008 11:39 pm

    1.Yagami Light=>e destul de dragutz..but mai putin crizele sale ptr putere si multe alte lucruri[parerea mea..fara suparare:P ] e simpatik..ei poate putin cam maniak..dar totusi adorabil
    2.L-foarte destept..imi place felul in care gandeste si ca tot il acuza pe Raito ca ar fii Kira..chiar daca totul este adevarat
    3.Mello-e simpatik..shi cam maniak dupa *chocolata*...e destul de puternic in asa fel ar fi putut sa-l inlocuiasca pe L
    4.Ryuk-el e shinigami-ul meu preferat ..cel mai mult imi place felul cum manaca atatea mere..[oare nu-l doare stomacul?]
    5.nu exista..petnru ca restul personajelor mi se par cam de pomana-_-
    RuKia
    RuKia
    Funeral light


    feminin Numarul mesajelor : 540
    Varsta : 31
    Location : In your pants.
    Data de inscriere : 01/07/2008

    Icon Re: Top 5 personaje preferate

    Mesaj Scris de RuKia Mier Iul 02, 2008 12:50 am

    1. L - Este personajul meu favorit din Death Note ^ ^. I love his ainsteingenius-brain, gesturile sale strange yet so adorable, caracterul sau original si atat de interesant, gandirea sa intensa, obsesia sa cu dulciurile [so sweet lovely ]. And of course, ador felul in care arata. He's so hawt. Actually I like everything about him. He's just an adorable-smexy-weirdo *Lmao*

    2. Raito - Damn this damnhawtselfish-bastard XD. La inceput mi se parea annoying but now i can't help but like him XD

    3. Matt - Well desi nu a primit prea mult screen-time *sob* a fost indeajuns cat sa-mi atraga atentia. Imi place atat caracterul sau cat si fizicul. Iar faptul ca he's addicted to PC games makes me love him even more wha .

    4. Ryuk - Desi nu arata stralucitor de bine XD, trebuie as recunosc ca e un personaj usor de apreciat. Obsesia sa cu merele e chiar funny. Lmao ma intreb daca este vreun DN character care sa nu aiba vreo obsesie anume Top 5 personaje preferate 2aan6ah

    5. Mello - He's addicted to chocolate that means he's kewl. 'nuff said wha


    Ultima editare efectuata de catre RuKia-ChaN in Sam Iul 26, 2008 12:34 am, editata de 1 ori
    Schwarzschild
    Schwarzschild
    . d e a t h m a t e .


    feminin Numarul mesajelor : 1469
    Varsta : 30
    Location : Summer Memories
    In this moment : Raping a j-rocker
    Data de inscriere : 02/07/2008

    Icon Re: Top 5 personaje preferate

    Mesaj Scris de Schwarzschild Mier Iul 02, 2008 3:07 pm

    1. Mello - Are o personalitate pe care o invidiez si are si minte buna. Imi place felul lui de a fi si obsesia lui pentru ciocolata *.*
    2. L - este foarte inteligent si e un personaj foarte original. Stie ce trebuie sa faca si a murit intr-un mod ingrozitor *.*
    3. Ryuk - the best shinigami ever O_O' il ador, e atat de amuzant n_n
    4. Matt - this personaj rulz imi place personalitatea lui si felul in care se comporta n_n
    5. Near - pentru ca e genial, dar totusi e ca si un copil mic >.<'' si parca e o copie a lui L x.x' dar oricum imi place xD
    Plastic Doll
    Plastic Doll
    Lost in the black


    feminin Numarul mesajelor : 411
    Varsta : 29
    Location : In the Plastic World O_O'
    Data de inscriere : 02/07/2008

    Icon Re: Top 5 personaje preferate

    Mesaj Scris de Plastic Doll Mier Iul 02, 2008 3:50 pm

    1.Mello-din primul episod in care a aparut,mia placut,frumos,puternic cam invidios but il ador.
    2.L-imi place personalitatea lui.
    3.Matt-well,nu a aparaut prea mult in anime,oh god cum a murit timpul ()_() parca in acelasi episod cu Mello!?
    4.Misa-da da,misa imi place cat de cat e sweet ^________^
    5.Near-imi place,but ma enerveaza ca,seamana prea mult cu L in tot ce face o_o devine stresant la un momendat.
    Junrenka
    Junrenka
    万 ♥ 黒 ♥ 珠


    feminin Numarul mesajelor : 82
    Varsta : 32
    Location : Majestical Parade
    Data de inscriere : 02/07/2008

    Icon Re: Top 5 personaje preferate

    Mesaj Scris de Junrenka Mier Iul 02, 2008 6:16 pm

    1.L ~ multi dintre voi ar trebui sa recunoasteti ca e unul dintre cele mai originale personaje create vreodata . Desi recunosc ca majoritatea celor care il plac , il plac fara sa stie nimic despre el , incerc sa ignor chestia asta enervanta z.z . anyway.....
    tipul e ff cute in special in maga si sunt surprinsa de modul in care gandeste ( si nu pot sa nu spun ca imi place in acelasi timp )
    2.Mello ~ unul dintre cele mai sexy si mai crazy personaje ~ ever XD . Imi place tipul pentru ca este un personaj original , si ii ador caracterul . Pe langa asta mi-ar fi placut ca el sa fie succesorul lui L...T-T
    3.Near ~ un personaj pur si simplu adorabil XD . Ma enerveaza putin faptul ca seamana cam prea mult cu L , dar pe langa asta imi place modul sau de gandire si faptul ca inca se mai joaca cu jucari la varsta lui ~ adorable XD
    4.Ryuk ~ un personaj chiar daca arata cam ciudat si urat la inceput totusi nu ai cum sa nu il iubesti pentru ca e pur si simplu prea amuzant modul in care reactioneaza , modul in care gandeste si comportamentul sau XD ~ the best shinigami ever XDDD
    5.Namikawa ~ mdea , nu va uitati asa la mine O___O' chiar imi placea mult timpul TT-TT''' si pe langa asta era kawaii si imi placea caracterul lui chiar daca nu era chiar original T-T'
    -xXxdeath_tearsxXx-
    -xXxdeath_tearsxXx-
    Death Whisper


    feminin Numarul mesajelor : 814
    Varsta : 29
    Location : somewhere in my dreams
    Data de inscriere : 03/07/2008

    Icon Re: Top 5 personaje preferate

    Mesaj Scris de -xXxdeath_tearsxXx- Joi Iul 03, 2008 3:37 pm

    1 L imi place tot ce face
    2 Near e silitor, e stralucit la minte si are multa radare
    3 Rem imi place cum o ajuta pe Misa si e o adevarata prietena
    4 Misa Amane pt ca imi plac coafurile ei
    5.... nu-mi prea plac alte personaje
    ShinigamiDanna
    ShinigamiDanna
    Positive light


    feminin Numarul mesajelor : 162
    Varsta : 31
    Location : fanfic land T_T
    In this moment : writing+drawing+cooking+listening to music
    Data de inscriere : 03/07/2008

    Icon Re: Top 5 personaje preferate

    Mesaj Scris de ShinigamiDanna Sam Iul 05, 2008 11:36 pm

    1. Mello - pentru ca e destept, adora ciocolata, si are curaj. Nu mai trebuie sa pomenesc de complexitatea lui (me loooves complexity)
    2. L - mai trebuie sa mai zic de ce?!
    3. Matsuda - cam naiv, dar pasionat de ceea ce face.
    4. Matt - loial... o caracteristica pe care eu o pretuiesc
    5. Namikawa - E chiar cool, nu pot spune kawaii... avand in vedere ca era ascultat de ceilalti, se vedea ca era un om destul de impunator, inteligent, si care stia sa vorbeasca cu oamenii.

    Continut sponsorizat


    Icon Re: Top 5 personaje preferate

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Joi Mai 09, 2024 10:14 pm