Nippoku

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» parteneriat
Scris de DarkPoint Sam Dec 19, 2009 10:41 am

» Rosario+Vampire
Scris de DarK Dum Oct 04, 2009 1:32 am

» salut
Scris de mira-chan Joi Sept 10, 2009 12:35 pm

» A really noobish GFX
Scris de Plastic Doll Dum Iul 12, 2009 1:22 pm

» Ce faci in acest moment
Scris de Plastic Doll Vin Iul 10, 2009 4:54 pm

» Personaje insuportabile
Scris de lazy.muffin Joi Iul 09, 2009 11:51 am

» Nyello there Nippoku!
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 12:01 pm

» THE "WE HATE BOB!" FC
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 10:33 am

» DarK's n00bish GFX ^^
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 9:14 am

» Silver is here ^o^
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 8:59 am

» hello every one
Scris de Odis Joi Iul 02, 2009 9:20 pm

» Goodbye
Scris de Schwarzschild Mier Iun 24, 2009 3:10 pm

» Link-uri utile
Scris de Silver.Chaos Mar Iun 23, 2009 10:47 pm

» Artisti romani
Scris de Plastic Doll Lun Iun 22, 2009 5:08 pm

» Staff
Scris de Odis Dum Iun 21, 2009 5:38 pm

Top postatori

DarK (1698)
Personaje preferate Bar_leftPersonaje preferate BarPersonaje preferate Bar_right 
Schwarzschild (1469)
Personaje preferate Bar_leftPersonaje preferate BarPersonaje preferate Bar_right 
-xXxdeath_tearsxXx- (814)
Personaje preferate Bar_leftPersonaje preferate BarPersonaje preferate Bar_right 
Sharly (691)
Personaje preferate Bar_leftPersonaje preferate BarPersonaje preferate Bar_right 
Manouche (673)
Personaje preferate Bar_leftPersonaje preferate BarPersonaje preferate Bar_right 
RuKia (540)
Personaje preferate Bar_leftPersonaje preferate BarPersonaje preferate Bar_right 
Odis (537)
Personaje preferate Bar_leftPersonaje preferate BarPersonaje preferate Bar_right 
AkAShA (498)
Personaje preferate Bar_leftPersonaje preferate BarPersonaje preferate Bar_right 
Plastic Doll (411)
Personaje preferate Bar_leftPersonaje preferate BarPersonaje preferate Bar_right 
Akihara (327)
Personaje preferate Bar_leftPersonaje preferate BarPersonaje preferate Bar_right 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

+4
RuKia
AkAShA
Manouche
Ruth
8 participan?i

    Personaje preferate

    Ruth
    Ruth
    Numb


    feminin Numarul mesajelor : 31
    Varsta : 28
    Data de inscriere : 02/07/2008

    Icon Personaje preferate

    Mesaj Scris de Ruth Mier Iul 02, 2008 11:29 am

    Intr-un fel toate personajele din anime ma impresioneaza cu anumite trasaturi destul de atragatoare....Dar,,,,,in final am reusit sa le incadrez intr-un top:
    1.Sasuke Uchiha:Felul sau de a fi...ura pe care o simte fata de o anumita persoana l-a determinat sa isi schimbe radical caracterul, devenind un personnaj sadic....Ma impresioneaza total.
    2.Deidara:Curajul pe care il poseda in unele situatii ma uimeste....
    3.Sakura:Nesiguranta....sensibilitatea....sunt trasaturi extrem de vizibile in prima serie...In a 2-a....desi reuseste sa se schimbe....o flacara din vechea Sakura ramane in viata.
    4.Gaara of the Sand:Trecutul sau trgic....l-a influenat...hmm....demonul pe care il poseda il determin sa nu iba niciun fel de sentiment...Raceala cu (,) care trateaza Gaara situatiile ma impresioneaza...
    5.Itachi:Decizia pe care a luat-o inca nu l-a costat...adica...hmm....doar ura lui Sasuke...Dar pana acesta nu va deveni mai puternic, nu trebuie sa se ingrijoreze in niciun fel...Momentan...ma mir datorita faptului ca nu are remuscari...m inteles in manga ca situatia ar fi alta....dar atat timp cat nu am citit eu...nu imi schimb parerea.
    Manouche
    Manouche
    Tourniquet ~


    feminin Numarul mesajelor : 673
    Location : in your hair >:]
    In this moment : sleeeping O.o'
    Data de inscriere : 01/07/2008

    Icon Re: Personaje preferate

    Mesaj Scris de Manouche Mier Iul 02, 2008 11:55 am

    So..^^"

    Naruto-->Putine persoane il adora pe Naruto dar vreau sa spun ca eu sunt moarta dupa el...[Nu sunt o foarte mare fana Sasuke ci MEGA-GIGA FANA Naruto^^]Pai...Imi place mult caracterul lui..."A dream to be Hokage"^^Si ca el nu renunta niciodata orice s'ar intampla...Prietenia practic pentru el e tot ce are mai scump si dragostea fata de aproapele lui..In plus mi'a placul faza din Shippuuden cu "Bonds" cand Sai l'a intrebat de ce face toate astea iar Naruto a dat un raspuns inteligent:"Pentru ca a fost prima persoana care m'a inteles"..Deci in ciuda tuturor celor intamplate cu Sasuke Naruto si'a dat seama ca Sasuke e persoana potrivita ca cel mai bun prieten^^Ce sa mai zic de ochii lui albastri ...Ca pe mine una m'au dat peste cap..Si in pul imi place parul mult^^


    Konan-->Personalitatea..Caracterul ei...Felul ei de'a fi si puterea ei^^Totul ma atarage[+ca in ador pe Pain^^]


    Pain-->Imi place tot la el^^Mai ales parul ala portocaliu^^"..^^[+ ca o ador pe Konan^^]


    Yonaime-->La fel ca si la Naruto OCHII si PARUL^^[OMG!!]

    Sai...Eh..Aici e cam complicat...^^La inceput,cand eram MAREA FANA SASUKE..[ceea ce nu mai sunt>.<']Eram anti-Sai^^...But now..Imi place mult de el...Si mai ales ca a ales sa lupte pentru Sasuke intr'un fel...Chiar am fost surprinsa ca prin Naruto si Sasuke a reusit sa'si termine cartea lui cu fratele lui^^...Si am ramas profund uimita ce s'a intamplat cu el si Nii'kun[parca asa il chema pre fratele lui nu?]^^


    Ciudat dar am facut o pasiune..Pt OrOro^^"....Orochimaru e un tip chiar dragut si puternic si chiar a ajuns sa'mi placa^^Obsesia lui dupa putere si ca a reusit sa'l ia pe Sasuke ceea ce e destul de greu pentru oricine...Chiar imi place domnu' Oro^^
    AkAShA
    AkAShA
    Sapid light


    feminin Numarul mesajelor : 498
    Varsta : 30
    Location : under your bed/ in your closet/ in your head XD
    In this moment : Metallica!!!!!
    Data de inscriere : 02/07/2008

    Icon Re: Personaje preferate

    Mesaj Scris de AkAShA Mier Iul 02, 2008 12:20 pm

    1. Temari -> pentru ca ea este cu siguranta personajul meu favorit din toate anime-urile pe care le-am vazut. Imi place la ea totul: temperamentul mai impulsiv si chiar b*tchy uneori m-au convins ca are o personalitate foarte complexa, excelent contuarat si pusa in valoare: strong-willed, intelligent, short-tempered, cocky, bossy but sweet and caring at the same time. Mi-a trebuit ceva timp sa realizez ca se afla ceva cu adevarat special sub acea masca de "OMG, I'm the awesome-ness! kewl " insa ma bucur ca am facut-o.
    2. Sasuke -> Uhh, yeah. Inca de la inceput mi-a placut de el si l-am considerat foarte interesant pentru trecutul si ambitiile sale. Acum nu mai sunt atat de innebunita dupa el cum obisnuiam sa fiu insa are si va avea mereu un loc special in inima mea. lovely Imi plac foarte mult puterile lui, de Sharingan putand sa zic ca "m-am indragostit" inca de cand l-am vazut prima data. *drools*. Un temperament interesant care va iesi la iveala in totalitate in viitorul apropiat, nemaifiind acoperit de simpla dorinta de razbunare.
    3. that God-damned Shikamaru of course -> *Lmao* Pentru ca mereu am tins sa ma atasez de personajele inteligente, mai ales masculine. iar el ii cam intrece oricum pe toti ceilalti. Desi prima impresie lasata de acest "individ"este cat se poate de fireasca si "suna" cam asa ---> "..." bored trebuie sa recunosc ca, cu timpul, iti intra pe sub piele..<3 Personalitatea lui este unica si genial creionata: un geniu anonim, leeenes de adoarme in picioare XD, morocanos, cinic si sarcastic dar in acelasi timp intelegator si tolerant cu cei care o merita (ia exemplu Choji). In viziunea mea, the perfect boy XD.
    RuKia
    RuKia
    Funeral light


    feminin Numarul mesajelor : 540
    Varsta : 31
    Location : In your pants.
    Data de inscriere : 01/07/2008

    Icon Re: Personaje preferate

    Mesaj Scris de RuKia Mier Iul 02, 2008 1:44 pm

    1. Sai - Yea am facut si eu o oarecare pasiune pentru el. La inceput il consideram [lmao chiar trebuie sa spun cuvantul asta XD ? ] gay XD. But acum de ceva timp, pur si simplu m-am atasat de caracterul sau. Sub expresia aceea always emotionless, sunt sigura ca se afla si altceva. Intotdeauna se straduieste sa inteleaga oamenii [desi o cam da in bara mereu XD] si sa inteleaga emotiile. Eu admir asta la el. Imi place si cum arata of course desi as cam vrea sa-i schimb out-fitu' ala :P Eh lasa ca oricum are un belly button smexy urahara-sama

    2. Gaara - La inceput il consideram creepy si evil, but treptat am inceput sa-i inteleg caracterul. A avut un trecut dureros, peste care in cele din urma, a reusit sa treaca. Il admir pentru faptul ca adevenit kazekage si isi apara satul cu orice pret, pentru a castiga afectiunea oamenilor. And he's hawt urahara-sama

    3. Naruto - He doesn't give up no metter what. Ar face orice pentru cei la care tine. La inceput mi se parea annoying tot cu "I will become hokage someday-ttebayo" but pe parcurs mi-am dat seama ca visul acela [prostesc cum pare pentru unii] il ajuta sa mearga mai departe. E constient ca nu e deloc usor sa devii hokage, si totusi nu renunta si continua sa lupte pentru ca acel vis to become true someday ^ ^.

    4. Shikamaru - Who doesn't like this lazy and smart butt XD ? E pur si simplu molipsitor tipu' urahara-sama

    5. Temari - Cred ca e preferata mea dintre fete. E cocky, pround, bossy, strong, kick-ass yet so caring and kind ^ ^.
    Odis
    Odis
    Funeral light


    feminin Numarul mesajelor : 537
    Varsta : 30
    Location : ◕ ◡ ◕ ☆.☆
    In this moment : Looking after Ichiru pants mwhaha nya~!
    Data de inscriere : 01/07/2008

    Icon Re: Personaje preferate

    Mesaj Scris de Odis Mier Iul 02, 2008 2:11 pm

    Ok so ^^ :
    1.Tsunade- Intotdeauna i-am admirat caracterul ei puternic si personalitatea ei complexa si interesanta .Mi se pare intotdeauna amuzanta si uneori cu adevarat serioasa .Prima data cand am vazut-o nu-mi placea mai deloc pentru ca mi se parea prea tomboy [in sensul negativ] .Pe parcurs mi-am dat seama ca nu e deloc astfel she's a true women >3 xD .Si in cele din urma a ajuns personajul meu preferat si un caracter pe care il admir ^^ .

    2.Naruto- Baiatul acesta m-a impresionat intotdeauna prin curajul si forta visului sau ^^ .Tine la cei din jur si chiar daca l-a inceput a fost mereu singur nu s-a schimbat ,nu a devenit dark si melancolic si etc. all that stuff .A continuat sa fie el insusi fapt ce apreciez la un personaj .

    3.Jyraia- Who doesn't like Ero-senin ? ^^ El a fost pana la urma cel care l-a indrumat pe Naruto si l-a invatat tehnici noi .Desi in cele din urma "lil' dummy" a murit T_T tears ,chiar mi-a parut foarte rau pentru el .Personalitatea lui [incluzand his pervish side] se aseamana uneori cu a mea O_O" acest personaj va ramane mereu in istoria celor mai bune personaje pe care le-am intalnit .

    4.Itachi- Da ca majoritatea la inceput il consideram inutil si all that stuff plus ca il uram and etc. .Dar acum imi pare rau ca a murit T_T ,singurul lucru pe care a vrut sa-l faca a fost sa-si apere fratiorul kya~! Inafara faptului ca este foarte puternic este si un frate adevarat .

    5.Shikamaru - He's smart ,interesant si un personaj ,care inca continue sa ma surprinda .Abilitatile sale sunt originale si interesante ,chiar imi place in mod special de el .
    RealTime
    RealTime
    Amateur


    feminin Numarul mesajelor : 56
    Varsta : 33
    Location : Between a candy shop and a dentist O.O
    In this moment : Momente fericite? O.O
    Data de inscriere : 03/07/2008

    Icon Re: Personaje preferate

    Mesaj Scris de RealTime Joi Iul 03, 2008 9:47 am

    Well O.O

    1.Gaara- Well cu siguranta prima impresie e ca e evil si rau si creepy dar dupa ce ii vezi trecutul si toate cele chiar iti pare rau si te bucuri ca devine personaj pozitiv ^^
    2.Naruto-foarte bun cu toata lumea si tine mult la prietenii lui chiar daca e mai prostut e un prieten foarte bun ^^
    3.Sakura- yeah yeah I know too pinky etc etc but ea vrea mult sa isi ajute prietenii si prin asta ea se antreneaza cu Tsunade foarte mult O.O

    Cam atat o.o
    Kakashi
    Kakashi
    Numb


    Numarul mesajelor : 11
    Data de inscriere : 03/07/2008

    Icon Re: Personaje preferate

    Mesaj Scris de Kakashi Joi Iul 03, 2008 3:35 pm

    Personajele mele preferate ar fi:
    Kakashi Hatake in primul rand.Foarte inteligent,imi place ca intarzie mereu la intruniri ^_^`si cand ii spune lui Guy:"...ai spus ceva?''(sau ceva de genu) hehe

    Temari-este inteligenta,dragutza .Imi place la ea faptul ca nu ii place sa lupte
    si cam atat
    Akihara
    Akihara
    #1PSC winner
    #1PSC winner


    feminin Numarul mesajelor : 327
    Varsta : 29
    Location : in a nightmare
    In this moment : broken inside
    Data de inscriere : 04/07/2008

    Icon Re: Personaje preferate

    Mesaj Scris de Akihara Vin Iul 04, 2008 4:54 pm

    eu am foarte multe..
    Feminine
    -Hinata-desi e timida si mai rezervata, e foarte puternica si curajoasa
    -Anko-nebunatica, puternica si m-a impresionat trecutul ei.
    -TenTen-pentru ca e putin mai baietoasa, lupta bine, se pricepe la arme si e foarte simpatica
    Masculine:
    -Gaara-m-a impresionat trecutul lui..cred ca e cel mai trist din tot anime-ul..imi place personalitatea lui:misterios, puternic si faptul ca a fost personaj negativ si a devenit pozitiv.
    -Itachi-evil guy, dar imi place ca e misterios, puternic, talentat si cum se comporta.
    Spoiler:
    -Sasuke-si trecutul lui m-a impresionat si seamana mult cu mine la personalitate..mai putin la partea cu razpunarea, pentru ca eu nu sunt asa de disperata..dar nu mai am mult...

    Continut sponsorizat


    Icon Re: Personaje preferate

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Vin Mai 10, 2024 10:21 am