Nippoku

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» parteneriat
Scris de DarkPoint Sam Dec 19, 2009 10:41 am

» Rosario+Vampire
Scris de DarK Dum Oct 04, 2009 1:32 am

» salut
Scris de mira-chan Joi Sept 10, 2009 12:35 pm

» A really noobish GFX
Scris de Plastic Doll Dum Iul 12, 2009 1:22 pm

» Ce faci in acest moment
Scris de Plastic Doll Vin Iul 10, 2009 4:54 pm

» Personaje insuportabile
Scris de lazy.muffin Joi Iul 09, 2009 11:51 am

» Nyello there Nippoku!
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 12:01 pm

» THE "WE HATE BOB!" FC
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 10:33 am

» DarK's n00bish GFX ^^
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 9:14 am

» Silver is here ^o^
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 8:59 am

» hello every one
Scris de Odis Joi Iul 02, 2009 9:20 pm

» Goodbye
Scris de Schwarzschild Mier Iun 24, 2009 3:10 pm

» Link-uri utile
Scris de Silver.Chaos Mar Iun 23, 2009 10:47 pm

» Artisti romani
Scris de Plastic Doll Lun Iun 22, 2009 5:08 pm

» Staff
Scris de Odis Dum Iun 21, 2009 5:38 pm

Top postatori

DarK (1698)
La ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ? Bar_leftLa ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ? BarLa ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ? Bar_right 
Schwarzschild (1469)
La ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ? Bar_leftLa ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ? BarLa ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ? Bar_right 
-xXxdeath_tearsxXx- (814)
La ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ? Bar_leftLa ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ? BarLa ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ? Bar_right 
Sharly (691)
La ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ? Bar_leftLa ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ? BarLa ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ? Bar_right 
Manouche (673)
La ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ? Bar_leftLa ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ? BarLa ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ? Bar_right 
RuKia (540)
La ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ? Bar_leftLa ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ? BarLa ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ? Bar_right 
Odis (537)
La ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ? Bar_leftLa ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ? BarLa ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ? Bar_right 
AkAShA (498)
La ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ? Bar_leftLa ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ? BarLa ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ? Bar_right 
Plastic Doll (411)
La ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ? Bar_leftLa ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ? BarLa ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ? Bar_right 
Akihara (327)
La ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ? Bar_leftLa ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ? BarLa ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ? Bar_right 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

+7
Blacky
lazy.muffin
-xXxdeath_tearsxXx-
RuKia
Akihara
buffy
Odis
11 participan?i

    La ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ?

    Odis
    Odis
    Funeral light


    feminin Numarul mesajelor : 537
    Varsta : 30
    Location : ◕ ◡ ◕ ☆.☆
    In this moment : Looking after Ichiru pants mwhaha nya~!
    Data de inscriere : 01/07/2008

    Icon La ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ?

    Mesaj Scris de Odis Mier Iul 16, 2008 2:55 pm

    Pfff: La ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ?
    Dude eu de pe la 3 ani cel putin asa mi-a zis mama ca ma uitam la Sailor Moon si ca o obligam si pe ea O___o' .Eu din pacate din copilarie tin minte numai sechelele .
    Dar primul anime pe care l-am vazut constietizand ce este a fost Inuyasha ^^ ,pe la 12 ani o.O' ,mi-a placut foarte mult ,chiar era o noua manie O.O' ,dupa el au mai urmat YuYu Hakusho ,Trigun .Au fost anime-uri cu o valoare deosebita si pe care eu personal le respect ^^ .


    Ultima editare efectuata de catre Tahrik in Joi Iul 17, 2008 7:55 pm, editata de 1 ori
    buffy
    buffy
    Advanced


    feminin Numarul mesajelor : 137
    Varsta : 31
    Location : O__O habar n-am
    Data de inscriere : 01/07/2008

    Icon Re: La ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ?

    Mesaj Scris de buffy Mier Iul 16, 2008 8:27 pm

    mmh...well sincer nu mai tin minte chiar asa de bine parca de la 11 ani sau 10 nu stiu sigur...oricum primul meu anime vizionat a fost Inuyasha...O______O pot sa spun ca eram pur si simplu obsedata dupa acest anime O__o'' ...
    Akihara
    Akihara
    #1PSC winner
    #1PSC winner


    feminin Numarul mesajelor : 327
    Varsta : 29
    Location : in a nightmare
    In this moment : broken inside
    Data de inscriere : 04/07/2008

    Icon Re: La ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ?

    Mesaj Scris de Akihara Joi Iul 17, 2008 9:04 am

    wel..primul anime parca l-am vazut pe la 2-3 ani dar habar n-avem ca e anime..nici la 9 ani cand am vazut prima data Shaman King, dar la 11 ani, cand pe jetix era al doilea sezon SK am aflat ce sunt alea si de atunci am vrut sa urmaresc mai multe.desigur, la inceput aveam ceva dubii, dar dupa ce am inceput sa urmaresc Inuyasha(al patrulea anime vazut) nu am mai avut.so, varsta de la care am inceput-->11
    RuKia
    RuKia
    Funeral light


    feminin Numarul mesajelor : 540
    Varsta : 31
    Location : In your pants.
    Data de inscriere : 01/07/2008

    Icon Re: La ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ?

    Mesaj Scris de RuKia Joi Iul 17, 2008 10:37 am

    Hmm tin minte ca pe la 6-7 ani urmarea Digimon la TV. Eram total obsessed, but cine sa stie ca e anime or something like that XD. Apoi au urmat altele cum ar fi Sailoor moon si Pokemon and so on. Pana cand am inceput sa vizionez DBZ. Ala am stiut ca e anime [nu mai tin minte cum aflasem] si am inceput sa ma informez mai mult despre tremenul 'anime' si astfel pe la varsta de 12 ani, am devenit anime freak. Capishi leanr ?
    -xXxdeath_tearsxXx-
    -xXxdeath_tearsxXx-
    Death Whisper


    feminin Numarul mesajelor : 814
    Varsta : 29
    Location : somewhere in my dreams
    Data de inscriere : 03/07/2008

    Icon Re: La ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ?

    Mesaj Scris de -xXxdeath_tearsxXx- Joi Iul 17, 2008 5:40 pm

    am inceput sa vizionez de la varsta de 2-3 ani deoarece in tara in care locuiam.... erau numai anime-uri in loc de desenele animate. Dar pana la 10 ani nu stiam ca se numesc Anime-uri......., dar mi-a spus o zi o colega, ca se numesc anime-uri si de atunci ma tot uit la diferite anime-uri si postez pe diferite forumuri
    lazy.muffin
    lazy.muffin
    Ichirukish


    feminin Numarul mesajelor : 258
    Varsta : 31
    Location : between Hikaru &Kaoru
    In this moment : u don`t wanna know *perv smile*
    Data de inscriere : 02/07/2008

    Icon Re: La ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ?

    Mesaj Scris de lazy.muffin Vin Iul 18, 2008 1:57 pm

    pai pe la 2-3 ani ma uitam la sailor moon si deastea dar nu stiam ca sunt animeuri.am mai vazut pokemon cand am aflat de undeva ca se numeste anime dar nu prea am dat importanta chestiei asteia,deci cand mam uitat la shaman king eram in dubii daca e anime sau desen[nici nu prea imi pasa sincer]...de atunci am mai vazut ce dadea pe animax[imi amintesc ca vazusem o faza din FMP si nu stiam ce e si chiar vroiam sa ma mai uit pentru ca era vv funny dar exact atunci lau scos -_-"] iar pe la 12 ani mai zis cineva ca alea defapt sunt animeuri grin
    Blacky
    Blacky
    Crucifixion of Faith


    feminin Numarul mesajelor : 298
    Varsta : 29
    Location : somewhere..in Zero's wardrobe*perv smile*
    Data de inscriere : 01/07/2008

    Icon Re: La ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ?

    Mesaj Scris de Blacky Vin Iul 18, 2008 2:41 pm

    Well eu am inceput sa ma uit la anime de la varsta de 5 sau 6 ani o.o"nu prea mai tin bine minte..dar stiu ca ma uitam la sailor moon si ca imi placea mult...mai ales aveam o multime de cartonase si aptipilduri cu ele o.o"..Apoi pe la 12 ani am aflat ca se numeau anime-uri,inainte le consideram desene animate,but anyway...cam asa am ajuns si eu fana anime
    -MarBell-
    -MarBell-
    Advanced


    feminin Numarul mesajelor : 136
    Varsta : 31
    Location : Stich ins Glück
    In this moment : On&on Escape The Fate *.*
    Data de inscriere : 05/07/2008

    Icon Re: La ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ?

    Mesaj Scris de -MarBell- Mier Iul 23, 2008 3:31 pm

    Cred ca de la varsta de 4-5 ani...ma uitam la Sailor Moon,imi placea pentru ca personajele aveau superputeri,iar ca pesonaj preferat era Sailor Mars pentru ca era rosie =]]...but..nu stiam ca este un anime,il consideram un simplu desen animat ca si celelalte.Apoi cred ca urmat Pokemon....la fel...nu stiam ca e anime.Am stiu ce sunt alea anime-uri de cand au bagat programul Animax(ma rog,A+ cum se numea inainte)...da...tot pe la varsta de 12 ani.


    Ultima editare efectuata de catre -MarBell- in Sam Aug 02, 2008 7:59 pm, editata de 1 ori
    Aki-chan
    Aki-chan
    Numb


    Numarul mesajelor : 28
    Data de inscriere : 02/07/2008

    Icon Re: La ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ?

    Mesaj Scris de Aki-chan Mier Iul 30, 2008 6:15 pm

    Pe la vreo 7 ani mi-a pus sor'mea Sailor Moon pentru ca cica se uita la el si era super tare. Ne uitam acolo toate trei surorile si una dintre ele (respectiv cea mai mare) traducea...si in timp mai si plangea...yeah yeah fazele cu Princess Serenity.
    Dupa aceea , una dintre surori (cea mijlocie..ma incurc cu toate surorile astea ) a renuntat pe motiv ca nu mai avea vreme...dar eu si cu cealalta sora am continuat sa ne uitam...bene...lista ei e de 10000 de ori mai lunga , dar nu e vina mea yelling .
    Iukia
    Iukia
    Amateur


    feminin Numarul mesajelor : 60
    Varsta : 29
    Location : Community Air
    Data de inscriere : 05/07/2008

    Icon Re: La ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ?

    Mesaj Scris de Iukia Joi Iul 31, 2008 11:20 am

    Pai .....de pe la 8 ani ... cred ?? sau mai bn spus de cand incepuses sa se difuzeze aniameul DBZ ... si Samurai X ..... :| nu mai stiu exact cati ani aveam atunci ... :P
    Plastic Doll
    Plastic Doll
    Lost in the black


    feminin Numarul mesajelor : 411
    Varsta : 29
    Location : In the Plastic World O_O'
    Data de inscriere : 02/07/2008

    Icon Re: La ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ?

    Mesaj Scris de Plastic Doll Joi Iul 31, 2008 2:35 pm

    Well,eu vizionam de mica,vro 6-7 ani,nu mai stiu bine -.-'' ma uitam la Pokemon,DBZ si altele,Apoi cand a venit A+,asta adica la varsta de 11 ani,si am aflat si eu ca se numesc animeuri ^^'

    Continut sponsorizat


    Icon Re: La ce varsta ati inceput sa urmariti anime-uri ?

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Lun Mai 20, 2024 10:32 pm