Nippoku

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» parteneriat
Scris de DarkPoint Sam Dec 19, 2009 10:41 am

» Rosario+Vampire
Scris de DarK Dum Oct 04, 2009 1:32 am

» salut
Scris de mira-chan Joi Sept 10, 2009 12:35 pm

» A really noobish GFX
Scris de Plastic Doll Dum Iul 12, 2009 1:22 pm

» Ce faci in acest moment
Scris de Plastic Doll Vin Iul 10, 2009 4:54 pm

» Personaje insuportabile
Scris de lazy.muffin Joi Iul 09, 2009 11:51 am

» Nyello there Nippoku!
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 12:01 pm

» THE "WE HATE BOB!" FC
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 10:33 am

» DarK's n00bish GFX ^^
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 9:14 am

» Silver is here ^o^
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 8:59 am

» hello every one
Scris de Odis Joi Iul 02, 2009 9:20 pm

» Goodbye
Scris de Schwarzschild Mier Iun 24, 2009 3:10 pm

» Link-uri utile
Scris de Silver.Chaos Mar Iun 23, 2009 10:47 pm

» Artisti romani
Scris de Plastic Doll Lun Iun 22, 2009 5:08 pm

» Staff
Scris de Odis Dum Iun 21, 2009 5:38 pm

Top postatori

DarK (1698)
Personajul preferat Bar_leftPersonajul preferat BarPersonajul preferat Bar_right 
Schwarzschild (1469)
Personajul preferat Bar_leftPersonajul preferat BarPersonajul preferat Bar_right 
-xXxdeath_tearsxXx- (814)
Personajul preferat Bar_leftPersonajul preferat BarPersonajul preferat Bar_right 
Sharly (691)
Personajul preferat Bar_leftPersonajul preferat BarPersonajul preferat Bar_right 
Manouche (673)
Personajul preferat Bar_leftPersonajul preferat BarPersonajul preferat Bar_right 
RuKia (540)
Personajul preferat Bar_leftPersonajul preferat BarPersonajul preferat Bar_right 
Odis (537)
Personajul preferat Bar_leftPersonajul preferat BarPersonajul preferat Bar_right 
AkAShA (498)
Personajul preferat Bar_leftPersonajul preferat BarPersonajul preferat Bar_right 
Plastic Doll (411)
Personajul preferat Bar_leftPersonajul preferat BarPersonajul preferat Bar_right 
Akihara (327)
Personajul preferat Bar_leftPersonajul preferat BarPersonajul preferat Bar_right 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

+4
Akihara
-xXxdeath_tearsxXx-
RuKia
Odis
8 participan?i

    Personajul preferat

    Odis
    Odis
    Funeral light


    feminin Numarul mesajelor : 537
    Varsta : 30
    Location : ◕ ◡ ◕ ☆.☆
    In this moment : Looking after Ichiru pants mwhaha nya~!
    Data de inscriere : 01/07/2008

    Icon Personajul preferat

    Mesaj Scris de Odis Mier Iul 16, 2008 3:39 pm

    Well care este personajul votru preferat din toate anime-urile pe care le-ati urmarit ?

    Personajul meu preferat din toate anime-urile este Clare din Claymore [personaj feminin]
    Ador stilul sau si chiar daca la inceput in anime mi s-a parut o fitoasa ,care n-avea ce face O_o" si care avea o arma cu care spargea capatane si mult ,dar exagerat de slaba O_O" ,pe parcurs mi-am schimbat parerea ,acum mi se pare un personaj exceptional ,demn de laude prin atitudinea sa rece ,care defapt in strafund este o atitudine calda si inocenta ,caracterul sau ,personalitatea ei complexa si incomparabila cu alte personaje O_O ,Clare este tipul de personalitate ,care reuseste sa-si depaseasca toate momentele complicate si fara iesire ,este o luptatoare abila si foarte buna ,imi plac foarte mult si expresivitatea ochiilor ei *______* so Clare FTW ppl [my dear C-sama ^^]
    Un alt personaj ar mai fi Toushiro din Bleach [Shiro-kun ^^] ,well desi este un copil ,un pusti ,face pe durul si se crede prea matur ,iar la o varsta ca a lui reuseste sa fie un bun strateg si mult mai inteligent ca altii de varsta mai mare ,imi plac abilitatile sale de lupta care sunt extraordinare ^^
    So cam astea ar fi ^^
    RuKia
    RuKia
    Funeral light


    feminin Numarul mesajelor : 540
    Varsta : 31
    Location : In your pants.
    Data de inscriere : 01/07/2008

    Icon Re: Personajul preferat

    Mesaj Scris de RuKia Joi Iul 17, 2008 10:57 am

    Personaj feminin. Rukia. Pfft de parca nu se stia deja XD. Rukia pawns.
    Inca de la inceput m-a impresionat ca si personaj. E pur si simplu perfecta. Are un caracter atat de complex. E cocky. Pround [Niciodata nu se lasa mai prejos de nimeni si ii place sa fie privita ca si un egal nu ca si cineva care trebuie protejat]. Stubborn [mai ales in preajma lui Ichigo. I mean there's no way ca Rukia sa asume vreodata ca a gresit sau ca s-a inselat cand Ichigo e prin preajma XD]. Strong [A trecut prin multe la viata ei, a suferit foarte mult si totusi she never gives up. Sure a avut remuscarile ei, si s-a invinovatit multa vreme de moartea lui kaien-dono, but intr-un final a reusit sa treaca peste asta]. Talented [E o actrita innascuta XD. And who doesn't love her master-piece work hehe kewl ?]. Funny, childish, innocent yet so mature, smart and elegant awesome
    Tin minte ca, Kubo-sensei a spus intr-un interviu ca zanpakuto-ul reflecteaza sufletul owner-ului. Ei bine Sode no Shirayuki fits her perfectly. E atat de pur, elegant, skilled, storng, pretty and beautiful just like Rukia ^ ^.
    ╔ღ═╗╔╗
    ╚╗╔╝║║ღ═╦╦╦═ღ
    ╔╝╚╗ღ╚╣║║║║╠╣
    ╚═ღ╝╚═╩═╩ღ╩═╝ Rukia ♥ [・ε・]
    -xXxdeath_tearsxXx-
    -xXxdeath_tearsxXx-
    Death Whisper


    feminin Numarul mesajelor : 814
    Varsta : 29
    Location : somewhere in my dreams
    Data de inscriere : 03/07/2008

    Icon Re: Personajul preferat

    Mesaj Scris de -xXxdeath_tearsxXx- Joi Iul 17, 2008 5:37 pm

    e o decizie cam grea.. am vazut foarte multe anime-uri.. unde multe personaje mi-au plaut foarte mult... asa ca e o alegere dificila...dar cred ca o sa o aleg pe HANON fiindca am fost obesedata de ea ,imi placea la nebunie vocea ei , felul in care se comporta cu ceilati, indrazneata si plna de idei....deci momentan o aleg pe HANON sper ca nu voi regreta mai tarziu xD
    Akihara
    Akihara
    #1PSC winner
    #1PSC winner


    feminin Numarul mesajelor : 327
    Varsta : 29
    Location : in a nightmare
    In this moment : broken inside
    Data de inscriere : 04/07/2008

    Icon Re: Personajul preferat

    Mesaj Scris de Akihara Vin Iul 18, 2008 8:06 am

    pai..in cele din urma am ajuns la 2 personaje anime preferate.nu pot sa aleg dintre astea 2.ma refer la Soi Fong din Bleach-imi place personalitatea ei mai dura, faptul ca nu renunta si stilul ei de a lupta.conside ca seamana cu mine foarte mult, dar eu seman si cu Suigintou din Rozen Maiden, al doilea personaj preferat.imi place comportamentul ei, faptul ca e misterioasa, dark, nici ea nu renunta, are un spirit razbunator si este un personaj impresionant pentru ca a trecut prin multe si chiar si asa continua sa lupte.
    dintre baieti nu prea stiu pe cine sa aleg..in anime-uri ma identific mai bine cu personajele masculine si sunt foarte multi care seamana cu mine si ii apreciez pentru ceva anume doar ca nu pot sa aleg dintre ei...
    Iukia
    Iukia
    Amateur


    feminin Numarul mesajelor : 60
    Varsta : 29
    Location : Community Air
    Data de inscriere : 05/07/2008

    Icon Re: Personajul preferat

    Mesaj Scris de Iukia Vin Iul 18, 2008 10:33 am

    pai cred ca pers. meu pref. ar fi Inoue Orihime pt. ca mi se pare destul de amuzanta si de frumoasa .... ..... si poate ma atras si comp. ei :D .....dar nici acum numi pot rasp. la int de ce am ales acest pers. pref. si nu altul pt. ca in alte animeuri exista pers. mult mai frm. desenate .......amnezing >_< si ca pers m. ar fi .... hmmm Kyou .....:X ........ si la acest pers. imi place 100% comportamentul chiar daca e cam crazy ... daca pot sa zic asa typer cat
    Schwarzschild
    Schwarzschild
    . d e a t h m a t e .


    feminin Numarul mesajelor : 1469
    Varsta : 30
    Location : Summer Memories
    In this moment : Raping a j-rocker
    Data de inscriere : 02/07/2008

    Icon Re: Personajul preferat

    Mesaj Scris de Schwarzschild Dum Dec 07, 2008 1:56 pm

    Personajul meu preferat e Shindou Chihiro din ef ~ A tale of memories.
    Dupa ce am vazut anime-ul asta, Chihiro nu a devenit personajul meu preferat din acest anime, ci personajul meu preferat din toate anime-urile. Pur si simplu o ador @_@ Ii ador personalitatea o.o e atat de puternica, desi a suferit atat de mult T_T La destul de multe episoade am plans cand vedeam prin ce trece z_z
    Spoiler:
    In plus era si foarte de treaba, ambitioasa si timida o.o Intr-un fel ma regasesc in acest personaj, cu exceptia problemei ei T^T Anyway Chihiro is <3

    Pe urma ar mai fi si L din Death Note o.o' care e un personaj foarte cunoscut X_X Dar imi e imposibil sa nu il ador O_O' I mean, e atat de kawaii si are un comportament asa kawaii lol XDD Uneori chiar stau cum sta el O_O' In plus e foarte destept si imi place felul in care pune problema XD And L is <3 too ^.^
    Plastic Doll
    Plastic Doll
    Lost in the black


    feminin Numarul mesajelor : 411
    Varsta : 29
    Location : In the Plastic World O_O'
    Data de inscriere : 02/07/2008

    Icon Re: Personajul preferat

    Mesaj Scris de Plastic Doll Dum Ian 11, 2009 2:50 am

    Well,personajul meu preferat feminin este Saberdin Fate/Stay Night ^^.
    Cand am vazut prima oara anime-ul,recunosc ca mi-a placut de Rin,dar acum o ador pe Saber,este o tipa puternica,care vrea sa para rece,dar ea este foarte ...emotionala? O_O'
    Imi place lovitura Excalibur,sper ca am scris bine o.O'.Ea tine foarte mult la Shirou ,si il apara cu pretul vietii [stiu ca asta e treaba ei,dar se vede de la o posta ca simte ceva pentru el XD].
    La genul Masculin? O_O' aici,cred ca ar fi Mello,este foarte smexy,si diabolic ^^ plus ca adora ciocolata XDDDD.
    -xXxdeath_tearsxXx-
    -xXxdeath_tearsxXx-
    Death Whisper


    feminin Numarul mesajelor : 814
    Varsta : 29
    Location : somewhere in my dreams
    Data de inscriere : 03/07/2008

    Icon Re: Personajul preferat

    Mesaj Scris de -xXxdeath_tearsxXx- Dum Ian 11, 2009 10:56 am

    acum mi-am schimbat personajul prefarat pt ca Hanon e prea copilaroasa si incepe sa ma enerveze chestia asta..acum imi e foarte greu sa aleg..dintre Nana[rockarita] Haruhi din OHSHC sau Yuuki din VK Personajul preferat 566972 ..cred ca momentan o aleg pe Yuuki .....dar e foarte greu de decis head scratch
    Blacky
    Blacky
    Crucifixion of Faith


    feminin Numarul mesajelor : 298
    Varsta : 29
    Location : somewhere..in Zero's wardrobe*perv smile*
    Data de inscriere : 01/07/2008

    Icon Re: Personajul preferat

    Mesaj Scris de Blacky Mar Feb 03, 2009 8:49 pm

    1.Hoshina Utau-chair daca multi spun ca e o infumurata si ca nu ii pasa decat de ea,pentur mine Utau e o fata care chiar doreste sa ii ajute pe cei la care tine cel mai mult...mai ales ca are o voce superba <3
    Pic with Utau-chan

    2.Hinamori Amu-fata asta chiar e super cool...si nu ma refer la faza "cool n' spicy" ci la faptul ca incearca din greu sa se schimbe si sa nu mai fie considerata fata rece si populara...ii ador personalitatea,uneori se aseamana cu a mea^^
    Pic with Amu-chi

    Continut sponsorizat


    Icon Re: Personajul preferat

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Lun Mai 20, 2024 7:43 pm