Nippoku

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» parteneriat
Scris de DarkPoint Sam Dec 19, 2009 10:41 am

» Rosario+Vampire
Scris de DarK Dum Oct 04, 2009 1:32 am

» salut
Scris de mira-chan Joi Sept 10, 2009 12:35 pm

» A really noobish GFX
Scris de Plastic Doll Dum Iul 12, 2009 1:22 pm

» Ce faci in acest moment
Scris de Plastic Doll Vin Iul 10, 2009 4:54 pm

» Personaje insuportabile
Scris de lazy.muffin Joi Iul 09, 2009 11:51 am

» Nyello there Nippoku!
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 12:01 pm

» THE "WE HATE BOB!" FC
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 10:33 am

» DarK's n00bish GFX ^^
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 9:14 am

» Silver is here ^o^
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 8:59 am

» hello every one
Scris de Odis Joi Iul 02, 2009 9:20 pm

» Goodbye
Scris de Schwarzschild Mier Iun 24, 2009 3:10 pm

» Link-uri utile
Scris de Silver.Chaos Mar Iun 23, 2009 10:47 pm

» Artisti romani
Scris de Plastic Doll Lun Iun 22, 2009 5:08 pm

» Staff
Scris de Odis Dum Iun 21, 2009 5:38 pm

Top postatori

DarK (1698)
Ultimul film vazut Bar_leftUltimul film vazut BarUltimul film vazut Bar_right 
Schwarzschild (1469)
Ultimul film vazut Bar_leftUltimul film vazut BarUltimul film vazut Bar_right 
-xXxdeath_tearsxXx- (814)
Ultimul film vazut Bar_leftUltimul film vazut BarUltimul film vazut Bar_right 
Sharly (691)
Ultimul film vazut Bar_leftUltimul film vazut BarUltimul film vazut Bar_right 
Manouche (673)
Ultimul film vazut Bar_leftUltimul film vazut BarUltimul film vazut Bar_right 
RuKia (540)
Ultimul film vazut Bar_leftUltimul film vazut BarUltimul film vazut Bar_right 
Odis (537)
Ultimul film vazut Bar_leftUltimul film vazut BarUltimul film vazut Bar_right 
AkAShA (498)
Ultimul film vazut Bar_leftUltimul film vazut BarUltimul film vazut Bar_right 
Plastic Doll (411)
Ultimul film vazut Bar_leftUltimul film vazut BarUltimul film vazut Bar_right 
Akihara (327)
Ultimul film vazut Bar_leftUltimul film vazut BarUltimul film vazut Bar_right 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

+5
Aki-chan
RuKia
buffy
ShinigamiDanna
-xXxdeath_tearsxXx-
9 participan?i

    Ultimul film vazut

    -xXxdeath_tearsxXx-
    -xXxdeath_tearsxXx-
    Death Whisper


    feminin Numarul mesajelor : 814
    Varsta : 29
    Location : somewhere in my dreams
    Data de inscriere : 03/07/2008

    Ultimul film vazut Empty Ultimul film vazut

    Mesaj Scris de -xXxdeath_tearsxXx- Dum Iul 13, 2008 7:48 am

    daca Ryone a tot deschis topic-ul cu ce film recomandati am hotarat sa deschid topic-ul Ultimul film vazut.

    Ultimuk meu film vazut a fost "Ucenicul Lui Merlin" A fost pe Hallmark, sincer mi-a placut, era vorba desre gasirea Graalului , despre tradare, prietenii si istorie
    ShinigamiDanna
    ShinigamiDanna
    Positive light


    feminin Numarul mesajelor : 162
    Varsta : 31
    Location : fanfic land T_T
    In this moment : writing+drawing+cooking+listening to music
    Data de inscriere : 03/07/2008

    Ultimul film vazut Empty Re: Ultimul film vazut

    Mesaj Scris de ShinigamiDanna Dum Iul 13, 2008 9:18 am

    Mda... l-am vazut si eu. A fost interesant, desi efectele vizuale au cam lasat de dorit T_T

    Ultimul film vazut de mine a fost Cronicile din Narnia: Printul Caspian... Reepicheep a fost uber dragut (asta fiind un soricel cu o rapiera). Nice si filmul...
    buffy
    buffy
    Advanced


    feminin Numarul mesajelor : 137
    Varsta : 31
    Location : O__O habar n-am
    Data de inscriere : 01/07/2008

    Ultimul film vazut Empty Re: Ultimul film vazut

    Mesaj Scris de buffy Lun Iul 14, 2008 2:52 pm

    well dap...ultimul film pe care l-am vazut a fost Ora de Varf 3 O____O...foarte tare filmul,mi-a placut wha ...totusi Ora de Varf 2 e mai bun urahara-sama
    RuKia
    RuKia
    Funeral light


    feminin Numarul mesajelor : 540
    Varsta : 31
    Location : In your pants.
    Data de inscriere : 01/07/2008

    Ultimul film vazut Empty Re: Ultimul film vazut

    Mesaj Scris de RuKia Joi Iul 17, 2008 10:23 am

    Ultimul film vazut a fost "The simpsons movie". E a doua oara cand il vizionez. I just can't get enough of it. E hilarious. E prieceless. E the funniest sh*t eva'. Whatever ya want but is just the best comedy so far wha
    Aki-chan
    Aki-chan
    Numb


    Numarul mesajelor : 28
    Data de inscriere : 02/07/2008

    Ultimul film vazut Empty Re: Ultimul film vazut

    Mesaj Scris de Aki-chan Vin Iul 18, 2008 12:20 pm

    Ultimul film pe care l-am vazut fusese pe PRO-TV si se numea "Totul pentru dans".
    Dragut...si nu prea. Tipa aia era prea obsedata sa devina slaba.
    -xXxdeath_tearsxXx-
    -xXxdeath_tearsxXx-
    Death Whisper


    feminin Numarul mesajelor : 814
    Varsta : 29
    Location : somewhere in my dreams
    Data de inscriere : 03/07/2008

    Ultimul film vazut Empty Re: Ultimul film vazut

    Mesaj Scris de -xXxdeath_tearsxXx- Vin Iul 18, 2008 2:01 pm

    Ultimul film vazut de mn a fost " Ingredientele Vietii" .... m-am uitat din greseala, am aprins televizorul si am inceput sa dau pe diferite canale... asa ca am nimerit pe ProCinema si se difuza :Ingredientele Vietii".. .ma rog nu l-am inteles.. but whatever
    lazy.muffin
    lazy.muffin
    Ichirukish


    feminin Numarul mesajelor : 258
    Varsta : 31
    Location : between Hikaru &Kaoru
    In this moment : u don`t wanna know *perv smile*
    Data de inscriere : 02/07/2008

    Ultimul film vazut Empty Re: Ultimul film vazut

    Mesaj Scris de lazy.muffin Vin Iul 18, 2008 2:05 pm

    ultimul film vazut a fost death note.ma rugat marble sa ne uitam impreuna..ma rog..a sugerat mai bine zis.vreau sa zic ca ma exasperat filmul cand mam gandit la ce fel a fost animeul.chiar vroiam sai vad pe near si mello chu ....totusi ma uimit ca au folosit RHCP pentru op si ed.RHCP ruuul!!
    RuKia
    RuKia
    Funeral light


    feminin Numarul mesajelor : 540
    Varsta : 31
    Location : In your pants.
    Data de inscriere : 01/07/2008

    Ultimul film vazut Empty Re: Ultimul film vazut

    Mesaj Scris de RuKia Mar Iul 22, 2008 9:50 pm

    Aki-chan a scris:Ultimul film pe care l-am vazut fusese pe PRO-TV si se numea "Totul pentru dans".
    Dragut...si nu prea. Tipa aia era prea obsedata sa devina slaba.
    Yea si eu l-am vazut. A fost un fel de slice of life or something. Cute but nimic memorable prin filmul ala.

    Ultimul film vazut a fost "O blonda de succes". L-am vazut duminica seara, pe acasaTV [oh c'mon don't laugh. I can see you ya'know. Stop laughin' already XD]. Era cred ca un comedy-romance but it was cute. Au fost unele faze la care am ras si cu urechile XD. Exagerez. Anywayz. It was a nice movie, seriously ^ ^.
    RuKia
    RuKia
    Funeral light


    feminin Numarul mesajelor : 540
    Varsta : 31
    Location : In your pants.
    Data de inscriere : 01/07/2008

    Ultimul film vazut Empty Re: Ultimul film vazut

    Mesaj Scris de RuKia Vin Sept 26, 2008 1:19 pm

    Ultimul film vazut a fost "Three", sau "Croaziera" cum a fost tradus titlul, in romana.
    L-am vazut din lipsa de ocupatie. Era cam 22:30, stateam in pat si schimbam aiurea canalele, cand am dat de filmul asta pe Kanal D.
    A fost un fel de actiune, drama si thriller, all in one. Let's see ... povestea se invartea in jurul a 3 persoane - 2 guys si o tipa - care au ramas blocati pe o insula mica, dupa ce vaporul in care erau s-a scufundat. O poveste intunecata despre lacomie si despre consecintele ei, despre crima si sex.
    Jack era sotul cel paranoic, obsedat si arogant iar Manuel era rivalul acestuia, cel care o curta pe Jennifer. Jennifer fiind cea care sta intre ei, sotia lui Jack si o femeie sexi, if ya want. XD
    Prin film mai apar si niste - destul de multe - blesteme si practici voo-doo and all that sh*t, u know.
    Per-total it was a good movie, cam de nota 7-8. Though, finalul a fost cam strange ... it even made me say the quote "Ciungă faza!" XD - which is, mind you, one of my friend's fav quote when it comes about movies =]]
    DarK
    DarK
    ~ T0x!c WaSt3 ~


    masculin Numarul mesajelor : 1698
    Varsta : 33
    Location : The Zone
    Data de inscriere : 04/08/2008

    Ultimul film vazut Empty Re: Ultimul film vazut

    Mesaj Scris de DarK Vin Sept 26, 2008 6:05 pm

    Ultimul film pe care l-am vazut este Doomsday *_*

    Povestea este relativ simpla , in 2008 un virus cu o origine necunoscuta si care se raspandeste la fel de usor ca o raceala face ravagii in Scotia ... Automat totul este blocat de catre fortele militare iar cei de acolo lasati in voia sortii . In jurul Scotiei s-au ridicat niste ziduri imense cu turete iar cei care macar indrazneau sa se apropie la 200 de m de zid erau automat , secerati de gloante de catre turetele automate .
    Peste cativa ani , in 2032 , virusul a scapat si s-a extins , nu se stie cum , iar satelitii de spionaj au descoperit ca dupa atatia ani inca exista supravietuitori in Scotia ... => acolo este leacul ! And a female hero will be sent ...
    Filmul reprezinta perfect o apocalipsa posibila pentru viitor iar inamicii cu care eroina se va confrunta difera mult ... de la punk-ers la knights in shiny armors , totul cu o grafica si coloana sonora de exceptie <3 . Recomand cu caldura XD

    In viitorul apropiat mi-am propus sa vad Qurantine care apare pe 10 octombrie XD ... trailer ( e cam inspirat dupa REC if you ask me XD )
    -xXxdeath_tearsxXx-
    -xXxdeath_tearsxXx-
    Death Whisper


    feminin Numarul mesajelor : 814
    Varsta : 29
    Location : somewhere in my dreams
    Data de inscriere : 03/07/2008

    Ultimul film vazut Empty Re: Ultimul film vazut

    Mesaj Scris de -xXxdeath_tearsxXx- Mier Oct 22, 2008 7:09 pm

    ultimul fiml vazut a fost Nana the movie 1 e mult mai interesanta decat anime-ul, are un alt sir al povestirii. Hachi mi se pare ca e si mai imatura decat in anime ...dar o ador pe Nana Osaki care arata suuper bine si intra cu adevarat in pielea personajului.
    Odis
    Odis
    Funeral light


    feminin Numarul mesajelor : 537
    Varsta : 30
    Location : ◕ ◡ ◕ ☆.☆
    In this moment : Looking after Ichiru pants mwhaha nya~!
    Data de inscriere : 01/07/2008

    Ultimul film vazut Empty Re: Ultimul film vazut

    Mesaj Scris de Odis Vin Oct 24, 2008 11:50 pm

    ~ May ~

    Ultimul film vazut 200px-May
    Genres - Drama | Horror | Romance | Thriller
    Directed by - Lucky McKee
    Produced by - 2Loop Films
    Written by - Lucky McKee
    Starring - Angela Bettis
    Distributed by - Lions Gate Films
    Release date - 2002
    Runtime - 93 min

    Summary:
    May Dove Kennedy a avut o copilarie plina de obstacole din cauza acelui "lazy eye" considerandu-se o ciudata. Mama sa o duce la un doctor in cele din urma, acesta i-a dat sa poarte un eyepatch pentru a-si corecta vederea, dar din pacate ceilalti isi bat joc de ea. Nu a avut o viata sociabila prea buna, interactiunile dintre ea si societate nu au fost realizate. De ziua ei aceasta primeste un cadou, o papusa pe nume Suzy "glass-encased doll" fiind singurul ei prieten. Sfatul mamei sale era "when you can't find a friend, make one!". Cand devine adult aceasta lucreaza la un spital veterinar, iar optrimetristul ii propune la inceput ochelari iar apoi un set special de lentile de contact, acest lucru o incurajeaza in a-si face prieteni. Nici atunci nu i-a mers bine, Adam un "iubit" de-al ei o paraseste considerand-o prea ciudata, apoi Polly, o lezbianca care "ii face ochi dulci" lui May, etc.. Nimic nu i-a mers asa ca aceasta decide sa-si creeze prietena sa pe care o denumeste Amy.

    Stiu summary-ul lasa de dorit momentan ma holbez la ecran si-mi pica maxilarul.

    Parere personala:
    Mi-a placut a fost un film de groaza superb. Grafica a fost "wow" mi-au palcut rochiile lui May si tot acel sange a fost minunat. Personajele intr-adevar ciudate, dar interesante. Povestea originala si ce sa mai spun mi-a placut per total 9, mai apar unele erori.

    Oricum voi reveni cu o parere mai completa maine.
    RuKia
    RuKia
    Funeral light


    feminin Numarul mesajelor : 540
    Varsta : 31
    Location : In your pants.
    Data de inscriere : 01/07/2008

    Ultimul film vazut Empty Re: Ultimul film vazut

    Mesaj Scris de RuKia Sam Oct 25, 2008 6:49 pm

    Ultimul film vazut a fost High School Musical 2 (ieri l-am vazut) =]]
    Nu-mi vine sa cred ca intr-un final am acceptat sa ma uit si eu cu cei 2 veri mai mici, ai mei la asa ceva. Cel mai rau e ca ... mi-a placut! Desigur ca nu am lasat asta sa e vada XD (and I know you're laughin' right now. Stop it. I can see yuu :D)
    A fost asa de cliche filmu' asta but you can't help but like it. It's freakin' catch-y! Am realizat ca desi e ceva Disney-made nu e chiar asa de rau si nu merita atati de multi basheri (printre care ma aflam si eu candva). Nu am devenit super fana sau ceva de genu' but nici un HSM basher nu mai sunt. I dare to say that I like that cliche movie! yelling
    Ba mai mult .. I kind of sang-along the first song lol =]]


    Ultima editare efectuata de catre RuKia in Sam Oct 25, 2008 7:37 pm, editata de 1 ori
    Odis
    Odis
    Funeral light


    feminin Numarul mesajelor : 537
    Varsta : 30
    Location : ◕ ◡ ◕ ☆.☆
    In this moment : Looking after Ichiru pants mwhaha nya~!
    Data de inscriere : 01/07/2008

    Ultimul film vazut Empty Re: Ultimul film vazut

    Mesaj Scris de Odis Sam Oct 25, 2008 7:30 pm

    The Machine Girl
    Bloody mesS
    Runtime: 96 minutes
    Directed by: Noboru Iguchi
    Produced by:
    Yoshinori Chiba
    Yōko Hayama
    Satoshi Nakamura
    Written by: Noboru Iguchi

    Bonus ☆
    Blood-splatters
    Decapitations
    Nails through face
    Fingers/hands chopped off
    Rods through bodies
    Ultimul film vazut 200px-Machinegirlposter


    Parere ...

    Stiam de ceva vreme filmul si mi-am facut curaj sa-l vizionez, oricum daca va uitati la el o sa vedeti un horror japonez mai bun decat unele americane lot of bloody scenes.
    Desi recomand sa fie vizionat doar de fanii "umorului" japonez, pentru ca defapt eu am ras la el. Efectele speciale omg ma intreb cate butoaie de sange fals le-a trebuit. Scenariul e unul aiurea, cred ca a fost realizat intentionat astfel. In film este vorba despre o fata "High School Girl" care e normala, are o viata normala, un frate normal pana l-au omorat niste yakuza malefici. Tipa ramane fara o mana si isi bune o asa-presupusa "mitraliera" nu mi-am dat seama ce e, pentru ca radeam cu lacrimi. Scenele sunt intr-adevar destul de sangeroase degetele alea facute sushi au fost dezgustatoare, mai e si una cu niste bormasini in loc de sani si ma rog mai e si un tip taiat in doua si ... si ... etc. tot felul de chestii colorate in rosu bwhaha mai sunt si sabii, cutite ceva karate tot felul de ... nustiu ce ... si ohh tasnitori de sange, deci eu am ras in hohote in timp cel fizionam ... chiar merita e mai diferit fata de altele.
    Blacky
    Blacky
    Crucifixion of Faith


    feminin Numarul mesajelor : 298
    Varsta : 29
    Location : somewhere..in Zero's wardrobe*perv smile*
    Data de inscriere : 01/07/2008

    Ultimul film vazut Empty Re: Ultimul film vazut

    Mesaj Scris de Blacky Joi Noi 20, 2008 8:14 pm

    Well daca stau bine sa ma gandesc ultimul film pe care l-am vazut a fost "Constantine",pe PROtv...anyway la inceput nici nu stiam cand se difuzeaza filmul,but my little sister nu a rezistat si m-a pus sa ma uit la fim'ul acesta,pentru ca era cu ingeri,demoni end all this stuff
    In film este vorba despre un barbat pe nume John Constantine care a fost in iad si apoi a revenit in lumea oamenilor.El s-a nascut cu un talent pe care nu si-l doreste, el are capacitatea de a recunoaste clar ingerii si demonii care umbla pe pamant in piele de oameni.
    Filmul m-a impresionat mai ales ca ,John C era un exorcist si faptul ca putea sa calatoreasca in iad cand vroia el o.o'
    -xXxdeath_tearsxXx-
    -xXxdeath_tearsxXx-
    Death Whisper


    feminin Numarul mesajelor : 814
    Varsta : 29
    Location : somewhere in my dreams
    Data de inscriere : 03/07/2008

    Ultimul film vazut Empty Re: Ultimul film vazut

    Mesaj Scris de -xXxdeath_tearsxXx- Mar Dec 30, 2008 3:42 pm

    Ultimul film vizionat a fost Twilight :

    Ultimul film vazut Twilight

    mi se pare ffoarte interesanta..e despre iubirea interzisa a unei fete si a unui vampir...dar aceasta iubire fiind interzisa ..apar si necazurile pe care trebuie sa la infrunte noul cuplu. Cred ca am devenit addicted la filmul asta si vreau sa-mi cumpar cartiile...cred ca trebuiue sa il mai vizionez odata
    ..stiu sunt cam crazy..dar ma rog
    Blacky
    Blacky
    Crucifixion of Faith


    feminin Numarul mesajelor : 298
    Varsta : 29
    Location : somewhere..in Zero's wardrobe*perv smile*
    Data de inscriere : 01/07/2008

    Ultimul film vazut Empty Re: Ultimul film vazut

    Mesaj Scris de Blacky Dum Ian 04, 2009 8:15 pm

    Hmm acelas lucru si la mine ^^' ultimul film pe care l-am vazut a fost Twilight (on my pc,of course)
    Povestea este cu totul originala ,sa speram ca va fi o partea a 2-a,pentru ca acest film este adaptat dupa cartea cu acelas nume (care are multe volume,din cate am vazut eu pe wiki) anyway stiam de ceva vreme de acest film dar din lene nu m-am uitat,dar totusi mi-am facut timp face
    Mi-a palcut foarte mult filmul si chiar mi-a placut ca la final Bella ramane cu Edward ^^' ...M-a impresionat mult si familia Cullen care era formata din niste vampiri chiar foarte awesome *.* Oricum cred ca lui Robert Pettinson chiar i se potriveste rolul de vampir so un film care cu siguranta are si va avea rating
    Chair merita vazut!

    Continut sponsorizat


    Ultimul film vazut Empty Re: Ultimul film vazut

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Dum Mai 12, 2024 10:02 am