Nippoku

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» parteneriat
Scris de DarkPoint Sam Dec 19, 2009 10:41 am

» Rosario+Vampire
Scris de DarK Dum Oct 04, 2009 1:32 am

» salut
Scris de mira-chan Joi Sept 10, 2009 12:35 pm

» A really noobish GFX
Scris de Plastic Doll Dum Iul 12, 2009 1:22 pm

» Ce faci in acest moment
Scris de Plastic Doll Vin Iul 10, 2009 4:54 pm

» Personaje insuportabile
Scris de lazy.muffin Joi Iul 09, 2009 11:51 am

» Nyello there Nippoku!
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 12:01 pm

» THE "WE HATE BOB!" FC
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 10:33 am

» DarK's n00bish GFX ^^
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 9:14 am

» Silver is here ^o^
Scris de Euphy Lun Iul 06, 2009 8:59 am

» hello every one
Scris de Odis Joi Iul 02, 2009 9:20 pm

» Goodbye
Scris de Schwarzschild Mier Iun 24, 2009 3:10 pm

» Link-uri utile
Scris de Silver.Chaos Mar Iun 23, 2009 10:47 pm

» Artisti romani
Scris de Plastic Doll Lun Iun 22, 2009 5:08 pm

» Staff
Scris de Odis Dum Iun 21, 2009 5:38 pm

Top postatori

DarK (1698)
Pareri despre anime Bar_leftPareri despre anime BarPareri despre anime Bar_right 
Schwarzschild (1469)
Pareri despre anime Bar_leftPareri despre anime BarPareri despre anime Bar_right 
-xXxdeath_tearsxXx- (814)
Pareri despre anime Bar_leftPareri despre anime BarPareri despre anime Bar_right 
Sharly (691)
Pareri despre anime Bar_leftPareri despre anime BarPareri despre anime Bar_right 
Manouche (673)
Pareri despre anime Bar_leftPareri despre anime BarPareri despre anime Bar_right 
RuKia (540)
Pareri despre anime Bar_leftPareri despre anime BarPareri despre anime Bar_right 
Odis (537)
Pareri despre anime Bar_leftPareri despre anime BarPareri despre anime Bar_right 
AkAShA (498)
Pareri despre anime Bar_leftPareri despre anime BarPareri despre anime Bar_right 
Plastic Doll (411)
Pareri despre anime Bar_leftPareri despre anime BarPareri despre anime Bar_right 
Akihara (327)
Pareri despre anime Bar_leftPareri despre anime BarPareri despre anime Bar_right 

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

+7
Plastic Doll
Akihara
Junrenka
AkAShA
Schwarzschild
RuKia
Odis
11 participan?i

    Pareri despre anime

    Odis
    Odis
    Funeral light


    feminin Numarul mesajelor : 537
    Varsta : 30
    Location : ◕ ◡ ◕ ☆.☆
    In this moment : Looking after Ichiru pants mwhaha nya~!
    Data de inscriere : 01/07/2008

    Icon Pareri despre anime

    Mesaj Scris de Odis Mier Iul 02, 2008 9:50 am

    Ce parere aveti despre anime ?
    Mie mi se pare unul foarte reusit ,povestea este originala ,interesanta si foarte complexa .Singurul lucru ,care mi-a displacut a fost faptul ca anime-ul a fost cam scurt ,desi m-am uitat la OVA ,mi-ar fi placut sa fie mai multe episoade .
    Grafica ,mi-a placut foarte mult ,Lucy e foarte bine "creionata" ,desi uneori ,de fapt au mai fost momente in care lucrurile erau cam "strambe" .
    Coloana sonora ,opening-ul a foat foarte bine ales cu tema anime-ului si mi-a placut in mod special chiar daca a fost de Opera [cred ca acest gen a fost] .
    Deci acest anime mi-e mi-a placut si merita vizionat ^^ .
    RuKia
    RuKia
    Funeral light


    feminin Numarul mesajelor : 540
    Varsta : 31
    Location : In your pants.
    Data de inscriere : 01/07/2008

    Icon Re: Pareri despre anime

    Mesaj Scris de RuKia Mier Iul 02, 2008 2:02 pm

    Elfen Lied este un anime destul de bun. I mean sunt unele faze cam sadice XD, but pentru cei ce se dau in vant dupa genurile astea de anime cred ca e ok.Eu personal m-am uitat la acest anime la recomandarea unui prieten, si nu regret. Recunosc la unele faze am ramas putin surprinsa si ma gandeam "What in the world ? Doar nu e hentai XD ?"
    But nah, Elfen Lied e un anime putin echi dar nu hentai. Anyway. Mie mi-a placut acest anime. Nu pot sa spun ca mor dupa el, dar macar nu a fost plictisitor si a reusit sa ma captiveze indeajuns incat sa vreau sa-l vizionez pana la capat. E un anime ok, grafica destul de buna, coloana sonora nu m-a impreionat prea mult but still, personajele sa zicem ca sunt ok too ^ ^. So per-total Elfen Lied e un anime cam de nota 7 smile
    Schwarzschild
    Schwarzschild
    . d e a t h m a t e .


    feminin Numarul mesajelor : 1469
    Varsta : 30
    Location : Summer Memories
    In this moment : Raping a j-rocker
    Data de inscriere : 02/07/2008

    Icon Re: Pareri despre anime

    Mesaj Scris de Schwarzschild Mier Iul 02, 2008 3:34 pm

    Este un anime destul de bun. O ador pe Lucy si povestea ei.
    Totusi anime-ul e putin cam infricosator, dupa parerea mea, dar e destul e complex si plin de suspans...plecand de la personaje si grafica pana la muzica si toate celelalte.
    Unele chestii sunt destul de greu de inteles...si mi-a luat ceva timp sa inteleg ce vrea sa zica in unele episoade >.<
    Sfarsitul a fost destul de dragut si mi s-a parut potrivit pentru acest anime si
    mi-a placut destul de mult...nu-mi venea sa cred ca se termina >.<
    AkAShA
    AkAShA
    Sapid light


    feminin Numarul mesajelor : 498
    Varsta : 30
    Location : under your bed/ in your closet/ in your head XD
    In this moment : Metallica!!!!!
    Data de inscriere : 02/07/2008

    Icon Re: Pareri despre anime

    Mesaj Scris de AkAShA Mier Iul 02, 2008 6:26 pm

    Cu siguranta ca este un anime bun. imi place mult felul concentrat in care este realizat, nu lalait ca altele -_-'. Povestea lui Lucy este, intr-adevar, fascinanta si plina de suspans. De asemenea, ofera o buna perspectiva asupra persecutarii si a razbunarii. Foarte controversate dealtfel, eu nu consider opening-ul si ending-ul a fi obscene chiar deloc, ci mai degraba sensibile si naturale. in special melodia de inceput este really touching.
    Desi cam bloody pentru gusturile mele, acest anime mi-a castigat respectul cu siguranta.
    Junrenka
    Junrenka
    万 ♥ 黒 ♥ 珠


    feminin Numarul mesajelor : 82
    Varsta : 32
    Location : Majestical Parade
    Data de inscriere : 02/07/2008

    Icon Re: Pareri despre anime

    Mesaj Scris de Junrenka Mier Iul 02, 2008 6:29 pm

    Anime-ul asta e unul dintre preferatele mele inca de anul trecut, si inca nu vreau sa il scot de pe lista XD.
    Totusi, eu nici acum nu imi pot da seama la ce se refera numele anime-ului, Elfen Lied inseamna Cantecul Elfilor.Ma gandeam ca e posibil sa se refere la Lilium care este si openingul
    Spoiler:

    Anyway, in ce priveste ideea anime-ului as spune ca imi place foarte mult.Este originala si in acelasi timp interesanta.Personajele sunt bine realizate, nu chiar originale, but anyway.
    Imi place mult de Lucy pentru ca e un personaj destul de original, iar ideea cu Nyu mi se pare interesanta XD.
    Coloana sonora si grafica au fost foarte bune, chiar se numara printre preferatele mele.Openingul il ador @_@ . Endingul nu mi se pare prea bun, nici prima oara cand l-am auzit nu prea mi-a placut XD
    Akihara
    Akihara
    #1PSC winner
    #1PSC winner


    feminin Numarul mesajelor : 327
    Varsta : 29
    Location : in a nightmare
    In this moment : broken inside
    Data de inscriere : 04/07/2008

    Icon Re: Pareri despre anime

    Mesaj Scris de Akihara Vin Iul 04, 2008 4:34 pm

    l-am vazut recent.la inceput nu prea mi-a placut pentru ca avea scene aproape hentai, dar am continuat sa-l urmaresc pentru ca mi-a placut faptul ca e sangeros.chiar mi-a placut in cele din urma.povestea e foarte interesanta si originala, iar grafica e reusita.
    Plastic Doll
    Plastic Doll
    Lost in the black


    feminin Numarul mesajelor : 411
    Varsta : 29
    Location : In the Plastic World O_O'
    Data de inscriere : 02/07/2008

    Icon Re: Pareri despre anime

    Mesaj Scris de Plastic Doll Sam Iul 12, 2008 9:18 pm

    Este un anime foarte bun,cu o poveste mai buna.
    Imi place foarte mult ca este originala,nu e copiata and stuff.
    Personajele au un look grozav[i'know sunt cam tralalam but mie personal imi place lookul lor].Personajele sunt bine create,deci grafica e foarte buna,scenele bataiilor ca sa zic asa,sunt minunate.Deci ce sa mai zic acest naime are nota 11.
    lazy.muffin
    lazy.muffin
    Ichirukish


    feminin Numarul mesajelor : 258
    Varsta : 31
    Location : between Hikaru &Kaoru
    In this moment : u don`t wanna know *perv smile*
    Data de inscriere : 02/07/2008

    Icon Re: Pareri despre anime

    Mesaj Scris de lazy.muffin Vin Iul 18, 2008 2:52 pm

    Elfen lied e un anime care mia placut foarte mult,desi nu suportam lilium.endigul mia placut totusi daca tot sunt la coloana sonora si bgm-urile au fost destul de dragute si se potriveau.imi place grafica,e foarte curat lucrata si e placuta de privit.povestea cu diclonius e foarte interesanta si ofera o perspectiva pentru sensurile razbunarii si ador povestile cu personalitati duble.
    e un anime uneori mai greu de inghitit dar mie mia placut so 10 for this anime
    DarK
    DarK
    ~ T0x!c WaSt3 ~


    masculin Numarul mesajelor : 1698
    Varsta : 33
    Location : The Zone
    Data de inscriere : 04/08/2008

    Icon Re: Pareri despre anime

    Mesaj Scris de DarK Mier Aug 06, 2008 12:04 am

    Well ... Elfen Lied ... un anime dupa manga-ul de succes cu acelasi nume ... hmmm , destul de dragut dar pacat ca seria nu s-a mai continuat cica din lipsa de fonduri ( asa am citit ) si de aceea sfarsitul care e open-will ... fiecare sa inteleaga ce vrea ... anywayz , grafica buna mai ales la scenele ecchi si de blood&gore , coloana sonora excelenta , mai ales Lillium <3 ... endingul e putin cam prea vesel dar merge ^^
    So per total un anime de nota 8/10 pentru mine ... se putea lucra mult mai mult la poveste prin continuarea seriei
    Oh , and btw , that OVA se intampla intre episoadele 10 si 11 ^^ deci este 10,50 cum ar venii XD
    Anywayz , mi-a lasat o impresie buna fapt care m-a determinat sa ma apuc si de manga @_@ rareori se intampla sa ma marcheze povestea si personajele unui anime atat de mult incat sa ma apuc de manga or other stuff ... dar manga-ul e excelent ... pacat de fondurile lipsa la anime ... but still , it's a good choice if you wanna see blood&gore and romance ^^
    Kotomi
    Kotomi
    Numb


    feminin Numarul mesajelor : 37
    Varsta : 30
    Location : Nowhere
    In this moment : Hunting Zombies
    Data de inscriere : 01/09/2008

    Icon Re: Pareri despre anime

    Mesaj Scris de Kotomi Mar Sept 02, 2008 12:50 pm

    Desii mi s-a parut cam sadic si cand la-m vazut prima data crezusem ca e hentai (yea I know,me got the wrong idea o.o')pe parcurs devine interesanta povestea lui lucy si a celorlalti,Nu pot spune ca mi-a placut la nebunie dar nici rau nu a fost,grafica cel putin mi s-a parut minunata^^"
    Nyu
    Nyu
    Numb


    Numarul mesajelor : 18
    Data de inscriere : 12/11/2008

    Icon Re: Pareri despre anime

    Mesaj Scris de Nyu Sam Noi 15, 2008 9:44 pm

    Este un anime destul de violent si complex,deci destul de greu de inteles.Va sugerez sa va uitati de vreo 2 ori sau sa cititi review-uri.
    Este interesant ca muzica este in latina si foarte bine realizata. Dupa parerea mea e un anime plin de suspans, suspansul neterminandu-se nici in ultimele doua episoade iar sfarsitul e cam ceva de genul . Nu mai spun de episodul special,14 care, din pacate e cam pe langa subiect.
    DarK
    DarK
    ~ T0x!c WaSt3 ~


    masculin Numarul mesajelor : 1698
    Varsta : 33
    Location : The Zone
    Data de inscriere : 04/08/2008

    Icon Re: Pareri despre anime

    Mesaj Scris de DarK Dum Noi 16, 2008 12:50 am

    That special OVA 14 is actually between 10 and 11 XP

    E o chestie totally random care s-a intamplat intre pauza dintre episoade ... ar venii episodul 10,50 :)

    Anyway , like I said , un anime bun , dar se putea si mai bine daca se continua seria si nu era lasata asa "din lipsa de fonduri" x.x

    Continut sponsorizat


    Icon Re: Pareri despre anime

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Dum Mai 12, 2024 3:30 am